Tarih: 02-11-2018 17:13:37 Okunma 2645 defa
Çankırı haber18 - Güneş Enerjisi Yapraklıya  Su Sağlıyor Çankırı Yapraklı - Çankırı resim görselleri

Çankırı Yapraklı Babsa Grubu Sukaynağının olduğu yerde elektrik enerjisi olmayınca  Enerji güneşten elde eilerek sağlandı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğince yapımı tamamlanan Babsa grubu güneş enerjisi terfi hattı açılışına Çankırı Milletvekili Salim ÇİVİTÇİOĞLU, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, İl Genel Meclisi Başkanı ve Üyeleri, Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman, ilgili daire amirleri ve teknik personeller katıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan YILDIZ ”Babsa Grubu içme suyu tesisi merkez ve Yapraklı ilçecesine bağlı 14 köyde 1.295 nüfusa içme suyu temin etmektedir. Söz konusu içme suyu tesisinin yapımına 1991 yılında başlanmış ve 40 km'lik çelik borulardan meydana gelen tesis 12 lt/sn ihtiyaç debisiyle 1995 yılında faaliyete alınmıştır.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin imkânları ile hattın 2018 yılına kadar 7 bin metrelik kısmı değiştirilerek bakım ve onarımı yapılmış olup, 2018 yılında ise 3 bin 160 metrelik kısmının değişimi gerçekleştirilmiştir. Bunun yanı sıra son yıllarda küresel ısınma sonucu oluşan su kaynaklarının azalması nedeniyle güneş enerji terfi hattı yapımı planlanarak tamamlanmıştır.

Sonuç olarak 2018 yılında Babsa grubu içme suyu için İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğince 997 bin TL harcama yapılmış ve özellikle yaz aylarında yaşanan su azalmalarına bağlı sıkıntılara karşı tedbir alınmış ve suyun debisinde artış sağlanmıştır.” Dedi.

 

Salim Çivitçioğlu, Çankırı Milletvekili,

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2645 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Yapraklı Haberleri

YUKARI