Tarih: 09-01-2019 21:37:23 Okunma 1259 defa
Çankırı haber18 - Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa KARAKAYA, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çankırı Şabanözü - Çankırı resim görselleri

 

Başkan KARAKAYA yayınladığı mesajında:

Basın, Demokrasinin temel taşlarından biridir. Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen, zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Topluma doğru haber verme, objektif, onur, erdem, adalet ve vicdanı bırakmadan önemli bir mesleği icra eden gazeteciler milletin vicdanına ses olmaktadır. Özveri ile görevlerini icra etmeye çalışan gazetecilerin,  2019 yılında daha güzel şartlarda çalışmalarını umut ediyorum .

Toplumsal gelişim sürecine sağladığı katkıları inkâr edilemez olan ulusal ve yerel basın, kamuoyunun bilgilendirilmesinde ve bilinçlendirilmesinde toplumsal görevlerini üst düzeyde gerçekleştiriyor. Toplumun  aydınlatılmasında, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinde çok önemli görevler ifa eden basın, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında önemli bir yere sahiptir. Gazeteciler; demokrasinin güçlenmesine katkıda bulunarak ülkemizin, şehirlerin ve İlçemizin sorunlarını gündeme taşıyarak idarecilerin çalışmalarına da yardımcı olmaktadır.


Bu duygu ve düşüncelerle özveriyle görevini yerine getiren, yerel gazete, televizyon ve radyolarımızda çalışan tüm gazetecilerimizin, ulusal haber ajans temsilcilerinin ve internet medya çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlarken, tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin yerine getirdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor ve basın emekçilerine işlerinde kolaylıklar diliyorum." dedi.
Bu haber 1259 defa okunmuştur.

Etiketler :

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Şabanözü Haberleri

YUKARI