Çankırı Haber - Haber18 - Çankırı Haberleri
canlı yayın, kameraları, canlı izle mobese Çankırı Eğlencesi
Tarih: 04-12-2018 20:15:59  »  Okunma 4060  »   »  luxury, vmware esx server,yacht sale, Teknoloji,worldcat, boat wealth luxury
MEB Kazanım Değerlendirme Uygulaması
MEB Kazanım Değerlendirme Uygulaması - Eğitim - Çankırı -Eğitim - Haber 18 - attorney at law ,boat yacht  wealth luxury
Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi Kazanım Değerlendirme Araştırmalarını Uygulamaya Başladı

 

 

 

 

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından Çankırı merkez ve ilçelerdeki bütün ortaokullarda Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İngilizce branşlarında ilk defa Kazanım Değerlendirme Araştırması uygulandı. 
Gecesi, gündüzüne katılarak hummalı bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkan Kazanım Değerlendirme Araştırması; verilen eğitimlerden soruların hazırlanmasına, dizayn/tasarım işlemlerinden basımına, paketlenip dağıtılmasından uygulanışına kadar her aşamasıyla tamamen Çankırı iline ait bir çalışma olması açısından da ayrıca dikkat çekiyor. 


Uygulama esnasında bütün okullarımızda görülen düzen, tertip ve ciddiyet; yönerge ve kılavuzlara uygun hareket etme eğilimi okullarımızın ve öğrencilerin Kazanım Değerlendirme Araştırmasına verdiği önemi gösteriyor. 


Çankırı Ölçme Değerlendirme Merkezi bu araştırmanın sonunda çıkaracağı geri dönüt karneleriyle ders kazanımlarının öğrenci, şube, sınıf düzeyi, okul ve il bazında ne kadar elde edilip edilmediğini somut olarak ortaya koyacağından, bazı kazanımların tekrar işlenerek telafi edilmesini sağlayacaktır. Böylelikle öğrencilerin ders kazanım ve becerilerini elde etme oranlarının her geçen dönem artması hedeflenmektedir. 


Okulları kendi iç dinamiklerine göre değerlendirmenin önünü açan Kazanım Değerlendirme Araştırması okullara sadece kendi sonuçlarını ve il ortalamalarını geri dönüt olarak vereceği için okullar arası karşılaştırmaların muhtemel olumsuz etkilerini de ortadan kaldırmaya yönelik önem arz etmektedir. 
Kazanım Değerlendirme Araştırmaları 19 Aralık’ta 9. sınıflara ve 26-27 Aralık’ta da 8. Sınıflara ikincisi uygulanmak üzere hız kesmeden devam edecektir. 

 

 


Bu sayfa 4060 defa görüntülendi.

Eğitim
EN ÇOK OKUNANLAR
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY

YUKARI