Tarih: 07-11-2018 21:26:59 Okunma 7512 defa
Çankırı haber18 - KUZKA Destekleriyle İlgili İstişare Toplantısı Yapıldı Çankırı Valilik - Çankırı resim görselleri

Çankırının, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansının (KUZKA) muhtemel mali destek programlarından azami nispette faydalanabilmesi için fikir alış verişinde bulunulmak üzere bir toplantı gerçekleştirildi. 

Vali Hamdi Bilge AKTAŞ’ın başkanlığında yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan GENÇ, Özel İdare Genel Sekreteri Hasan YILDIZ, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal KARATATAR, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Öcal ÖZDEMİR, Tarım ve Orman Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Çankırı Şube Müdürü Hasan KOZAN, İl Planlama ve Koordinasyon Müdürü Gazi BAYKALER, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin AYKURT, KUZKA Çankırı YDO Koordinatörü M. Oral TAŞCI,  KUZKA Uzmanları Serkan DOĞRU, M. Uğur SERİN ve Belediye proje uzmanları Melike ÖMÜR ile Ceyda ÇELİKOĞLU katıldı.

İstişare toplantısında KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç, mali desteklerin genel ve özel amaçları ile teklif çağrılarının yöntem ve esasları hakkında bilgiler verdi. KUZKA’nın yatırım kapsamına giren Çankırı, Kastamonu ve Sinop illeri için uygun ve faydalı projelerin önerilmesi için uzman ekibiyle teknik destek verdiklerini söyledi.

Yapılan görüşmeler ve istişarelerden sonra Çankırı’da başta turizm olmak üzere kalkınma yolunda projeler geliştirilmesinin önemine değinildi.

Vali Hamdi Bilge AKTAŞ, teklif çağrılarının takip edilerek, ilimizin hibe imkânlarından yeterince faydalanılması için iş birliği içerisinde hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. 
Bu haber 7512 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Valilik Haberleri

Luxury safe sightseeing jets
Luxury, safe, sightseeing, jets,Luxury, Yacht, Vacation,Provider, OEM-products,OEM-products
ÇOK OKUNAN HABERLER

YUKARI