Tarih: 11-01-2019 10:27:58 Okunma 1262 defa
Çankırı haber18 - Çalışan Gazeteciler Fotoğraf Sergisi Açıldı Genel haberler - Çankırı resim görselleri

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Çalışan Gazeteciler Derneğin her yıl geleneksel olarak düzenlenmiş olduğu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Fotoğraf sergisinde bu defa “Geçmişten Günümüze Çankırı Basını” fotoğraf sergisi Çankırı 100. Yılı Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galeri Salonu’nda açıldı.

Serginin açılışına Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, daire müdürleri, STK ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Güzel Sanatlar Galeri Müdürü Nusret Acar, Çalışan Gazeteciler Derneği ile 6.sı serginin gerçekleştiğini söyledi.

Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Demir ise 1921’den bugüne Çankırı’da yayınlanan gazete, dergi ve basın camiasına emek vermiş kişileri anmak onlara vefa borcunu ödemek için böyle bir sergi düzenlediklerini ifade etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar, “Kamunun bir ayağını biz oluşturuyoruz bir ayağını da medya oluşturuyor. Birlikte iş birliği yapmaktan da mutluyuz” dedi.

Sergi Hakkında Yapılan Açıklamada “Çankırı’nın basın yolculuğu 1921 yılında Çankırı mutasarrıfı Cemal Bey’in Çankırı’ya bir matbaa kazandırmasıyla eylül ayında Kengiri adlı bir yayının başlamasıyla bugüne kadar geldi. Kengiri’den bugüne toplam 56 görselimiz burada yer alıyor. Bunun 46 tanesi gazete kupürlerinden geri kalanı ise Çankırı basınından 1958’den bugüne kadar emek verenlerin fotoğraflarını kapsıyor” denildi

Vali Aktaş ve beraberindekilerin kurdeleyi çözmelerinin ardından sergide yer alan fotoğraflar tek tek gezildi.

Sergi sırasında  davetlilere ayrıntılı bilgiler verildi.

“Geçmişten Günümüze Çankırı Basını” fotoğraf sergisi Çankırı 100. Yılı Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galeri Salonu’nda bir hafta süre ile açık kalacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 HABER VİDEOSU

Bu haber 1262 defa okunmuştur.

Etiketler :

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel haberler Haberleri

Luxury safe sightseeing jets
Luxury, safe, sightseeing, jets,Luxury, Yacht, Vacation,Provider, OEM-products,OEM-products
ÇOK OKUNAN HABERLER

YUKARI