Tarih: 17-12-2018 15:47:37 Okunma 8608 defa
Çankırı haber18 - Başkan Hüseyin Boz, Gözde Arazisinde Çalışma Başlattı Çankırı Belediyesi - Çankırı resim görselleri

Çankırı Merkez Kucaklama taşı karşısında bulunan yıllardır boş olan gerek kamu kuruluşlarının gerekse özel sektörün şehir merkezine yakın olması nedeni ile talip oldukları bu arazide Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz,park çalışması başlattı.
Çankırı’nın farklı alanlarında çok güzel parklar olmasına rağmen bu bölgede vatandaşların ihtiyacını karşılayacak boyutta parkın olmaması Başkan Boz’un buraya park yapama kararında etkili olduğu tahmin ediliyor.

Yapılacak olan bu park ile Başbuğ Türkeş’in Adı Çankırı’da Yaşatılacak

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Alparslan Türkeş Parkı çalışmalarının startını verdi. 
Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Hüseyin Boz, Başbuğ Türkeş’in adını, şanına yakışır bir şekilde Çankırı’da yaşatmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. 
Çankırı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler,  Buğday Pazarı Mahallesi Yapraklı Yolu ile Tosya Caddesi arasında kalan 9100 metrekarelik alanda Alparslan Türkeş Parkı yapımına başladı. 
İş makineleri ile düzenlenen alanın 4150 metrekaresi yeşil alana, 3000 metrekaresi otoparka, 643 metrekaresi ise meydan için ayrılacak. Çim amfi tiyatro, seyir terasları, dinlenme alanları, engelli ulaşım rampaları, kaya bahçeleri, yürüyüş yolları ve konsept koku bahçelerinin olacağı parkın içerisinde Alparslan Türkeş’e ait heykel ile bilgi panoları da yer alacak. Park, yapımının tamamlanmasının ardından Çankırılılara yeni bir dinlence alanı sunacak. 

 

 

 

 

 
Bu haber 8608 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Belediyesi Haberleri

YUKARI