0

Turgut Reis Özk

20-02-2016 12:56

Turgut Reis Özk

Hıh yiyim sizin Güvende halinizi, korkaklar nolcak!

Yahu arkadaş bir insan kendi vatanında doğup büyüdüğü topraklarda neden güvendeyim diye bir paylaşımda bulunma ihtiyacı duyar. Korkaklar güvende olmak ister ancak.

Ey tuzu kurular siz "güvendeyim" diye paylaşım yaparken, sizin için Cizre’de, Sur da, Cudi de Ankara’nın göbeğinde, İstanbul’un Sultan Ahmet inde can verenler ne paylaşsın?

Sizin için ölüyoruz mu desinler?

Ama şükürler olsun ki öyle demiyorlar. Vatan Sağ olsun diyorlar.

Kendilerine yakışanı yapıyorlar gözünüzü seveyim şu “Güvendeyim” zırvasından vazgeçin.

Neymiş efendim facebook sormuş batsın facesi, twiteri, İntegramı, googlesi yav arkadaş ülkem yangın yerine dönmüş sen fantezi peşindesin.

Bırakın titreyin kendinize gelin artık. Acı hepimizin paylaşmadıkça azalmaz!

Ya sana ne demeli Çankırılım? 3 tane vatan evladını bir günde şehit verdin hala uyanmıyorsun. Allah var devlet erkânı tam kadro şehitlerimize sahip çıktılar teşekkür ediyorum. Ancak Çankırılı halkım maalesef sınıfta kaldınız. Sözüm duyarlı olanlara asla değil. Fakat şehidimiz Çankırı’da baba ocağında helallik almaya gelmiş ancak yüz kişi ya var, ya yok, yarısı Polis, Asker, Şehit Aileleri, yakınları ve köylüleri nerde benim Çankırılım yok!

Ateş düşmüş bir kere yürekler mi dayanır; ana ağlıyor Cumalim iki tane gül goncanı bırakıp nereye gidiyorsun kalk, eş ağlıyor ben sensiz nasıl yaşarım niye beni de götürmüyorsun diye feryat ediyor ama benim Sarı baba toprağı üzerine serpilmiş Çankırılım ne yapıyor çarşı pazar gezip elindeki akıllı olduğunu sandığı telefon ile güvendeyim paylaşıyor.

Ebemin tabiri ile karadoğuu çıksın telefonunuzda da, paylaşımınızda da bu ateşin kimin ocağına ne zaman düşeceği hiç belli olmaz.

Maalesef esnaflarımızda sınıfta kaldı Atatürk Bulvarı, Necip Fazıl Kısakürek, Elif Caddeleri Çankırının en kalabalık ve yoğun işyerlerinin olduğu caddeleri ama dükkânlarına ne Türk Bayrağı asan var nede ikindi vakti şehidini uğurlamaya gelen. Beklerdim ki esnaflarımızın şehidimizi ebediyete uğurlayacağımız için kapalıyız yazısını assınlar ama maalesef bayrak bile asmıyoruz ki şehidi uğurlamak için dükkân kapatalım. Yarenler diyarımızı ne oluyor Allah aşkına neden böyleyiz artık birilerinin buna el atması gerekmez mi ey dostlarım? Vali Özcan 5 yıldır Çankırı’da ister sevin ister sevmeyin, amacım yalakalık falan da yapmak değil ama birçoğumuzdan daha Çankırılı teşekkür ederim sayın valim, rektör hocam Savaş, milletvekillerimiz Akbaşoğlu ve Filiz, Belediye Başkanı Dinç, siyasi parti il başkanları Kaman, Kapdan, Tatlıcı ve diğerleri STK başkanları hepsi ordalardı fakat onları oraya temsil için seçen Çankırılım yoktu umarım bundan sonra olurlar fakat sanmıyorum

Bazen acaba diyorum maazallah tövbe tövbe!

Bu olaylar Çankırı da olsa “Allah korusun” uyanır mıyız ki diyorum lakin umamıyorum.

Çankırı’yı başka yere mi taşısak acaba o zaman belki uyanırız. Tamam, Çankırı’dan vatan haine çıkmaz ama bu kadar da uykuya dalınmaz ki canım.

Bu haber 12871 defa okunmuştur.

Köşe Yazarları
kose Geç Buldum Tez Kaybettim.20-09-2018