0

Turgut Reis Özk

08-04-2016 16:03

Turgut Reis Özk

Maalesef doğal halini koruduğunu, yardımlaşmanın hat safhada olduğunu düşündüğümüz Çankırı’mızda da İnsanlık Ölmüş evet maalesef insandan önce insanlığı öldürmüşlerde haberimiz yok.

Niye mi Ölmüş İşte Delili: Tarihi 7 Nisan 2016 Mübarek Ayların Başı Regaip Kandili Akşamı, Çankırı’nın merkezine yakın bir yerde Buğday Pazarı Mahallesi Tatar Sokak ve Şimşek Sokak’ın birleştiği yer idealist bir İngilizce öğretmeni adayı kızım liseden öğretmenin tavsiyesi üzerine bir öğrenciye İngilizce dersine destek olsun diye öğrencinin evinde dersini verdikten sonra evimize doğru yola çıkıyor belirtilen kavşağa geldiğinde fren sesinin ardından bir araç gelip yandan çarpıp yere düşürüyor.

İdealist öğretmen adayı kızım yere kafa üstüne çakılıyor 45-50 saniye yerde yatarken can havli ile doğrulup kalkarken kendisine vuran beyaz bir aracın önce yavaşladığını sonra kalkmaya çalıştığını gördüğünde hızla olay yerinden uzaklaştığını görüyor ve can havli ile ayağa kalkan kızım olayın sıcaklığı ve yaşadığı korku ile ellerini yüzünden fışkıran kanlara tutarak Çankırı’nın en büyük caddesi olan Atatürk Bulvarının Çarşamba pazarı tarafındaki ucuna çıkıyor ve hala elleri yüzünde koşmaya 300 mt yukarıdaki evimize ulaşmaya çalışıyor. Akşam vakti mübarek gecenin arifesinde eli yüzü kan içinde korkudan koşarken caddeden geçenlere bana yardım edin bir araba çarpıp kaçtı çok kötüyüm demesine rağmen tabiri caizse aval aval bakıp ne yardım eden oluyor nede 200 mt yukarıdaki 112 Acil i arayan oluyor. Kızım tam evimizin önündeki kavşağa geldiğinde telefonla kardeşine ulaşıyor ve orada ağlayarak oturuyor. Onun bu halini gören ve araçları ile oradan geçen işte Asımın Nesli dediğimiz gençler geliyor abla ne oldu sana neyi var diyerek yardım etmeye çalışırken kardeşi geliyor yanlarına hep beraber alıp Devlet Hastanesine götürüyorlar.

Hastanedeki yoğunluğa rağmen acildeki Doktorlar, hemşireler sağlıkçılar adeta seferber oluyorlar. Olayı bu safhada bana oğlum telefonla haber veriyor. Ben ki mübarek kandil gecesini çocuklarımla değil bir zamanlar benimde yurdum yuvam olan Korgun Sevgi evlerinde Karatekin Üniversitesindeki dostlarla orda idrak ederken, kızımın bir münasebetsizin kullandığı aracın altında kalma tehlikesi geçirerek yaralanıp acile kaldırıldığını söyledi. Hemen hastaneye intikal edip içimdeki fırtınalarla kızımın bulunduğu gözlem odasına gittim ama o da ne gözlemde de yok bir an et yığınına dönüyor gibi oluyorken, yaralı tomografi çekilmeye gitti sesi ile irkilip tekrar sesin geldiği yöne hareket ettim. Tomografi masanın da beni görünce hafifçe gülümsediğini gördüğünde içime bir ferahlık geldi. Hani o gözlem odasında göremediğim 3-5 saniye var ya benim 46 yıllık hayatımın her zerresine bedel oldu. Rabbim kimseye evlat acısı vermesin. Amin.

Öyle ki ben sanıyorum ki acilde herkes hasta olarak gelmiş meğer ki öyle değilmiş ben Korgun dan gelene kadar sanki Çankırı da herkes duymuş oraya gelmiş gibiydi. Sağ olun gençler bir ablaya nasıl sahip çıkılır 112 bile aramayan Çankırılıya gösterdiniz. Kızım ki tam idealist bir Türk genci daha hafta sonu Karatekin Parkındaki Otizmli çocuklar programını organize edenlerden, Vatanı milleti için hiç gözünü kırpmadan doğrunun yanında olan bir genç, yapmayın beyler gençleri heder etmeyin ne olur sahip çıkın hele hele kızlarımıza daha çok sahip çıkın. Bugün benim kızıma ise yarından başka bir garibin kızına çarpıp kaçarlar.

Değerli dostlar bu yaşanan olağan bir olay olarak görülebilir ancak ben asla öyle görmüyorum. Çünkü Çankırı gibi dokusunun bozulmadığını yardımlaşmanın hat safhada olduğunu iddia ettiğimiz memleketimizde böyle olayların yaşanması beni hem baba hem de Çankırılı olarak çok üzdü. Hadi benim kızımın ailesi burada sahip çıktı, ya başka illerden gelip burada üniversite okuyan bir genç kızımız olsa ne olacak, nedir bu vurdumduymazlık akşam herkesin sokakta olduğu bir zamanda böyle bir olayın yaşanması çok kötü, Çankırı’mıza neler oluyor ne olur bir birimize sahip çıkalım.

Ha sana gelince o beyaz aracın sürücüsü şahıs sen nasıl bir insansın ki vurduğunu görüp üstelik durup sonra tekrar olay yerinden kaçıyorsun. Ya orda daha kötü şeyler olsaydı acaba ne olacaktı. Hala şansın var buradan sesleniyorum gel polise teslim ol. Polisten kanunda kaçabilirsin fakat ömür boyu vicdanından kaçamayacaksın ondan kaçsan bile mahkemeyi kübra-da karşılaşacağız. Rabbim biliyor sen bize zor bir gece yaşattın. Allah senin aile yine de yaşatmasın.

Ama ne olur İnsanlığı öldürmeyin, İnsan ölür ama İnsanlık Ölmemeli yaşamalı. Hele ki Türk-İslam beldesi, Emir Karatekin şehri ve Yaranlar Diyarında yaşamalı yaşatılmalı….

Şükürler olsun kızım yaralı olsa da hayatta çok şükür rabbim bize bağışladı. Hastanede bulunduğumuz süre içerisinde bize hoş görüsünü hiç esirgemeyen Doktorlar Miraç Duruk’a, İsmail Çağatay Topçu’ya, Acilde bulunan Başhekim Yardımcısı doktor beye, KBB uzmanı doktor beye, acil servis çalışanlarına, bizleri yalnız hastane de bırakmayan TÜRKAV İl Başkanı, dayımız, büyüğümüz İsa Bölükbaşı’na, Ahi Yaran Oğuz Boyları Yaran Ekibi Baş ağası Recep Deneci Baş ağama ve yaren ağalarıma, her an yalnız bırakmayan adını sayamadığım Çankırı’nın çimentosu ülkü neferleri yiğitlerime, Bayram Çağlar abime ve canım kızlarım Dilara ve Asena ya, hastanede elimizin ayağımız dolaştığı anda yetişip gelen yaren ağam, kardeşim Kardeşler Kuaför sahibi Hasan Çakmak’a, izinli gününde telefonda her an arayarak bizleri yönlendiren yoğun bakım personeli Muammer Uysal kardeşime, Ali Deneci Baş ağama, Murat Oruç Reisime, gelerek yada arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulunan yaren ağalarıma, çavuşuma, hocama teşekkür ederim.

Umuyorum ki her zaman gurur duyduğumuz şerefli Türk Polisi bu olayı yapanı bulup Yüce Türk Adaletine teslim edeceği konusunda şükürler olsun hiç tereddüdüm yoktur.

Sağlıcakla huzurlu kalınız.

Fotoğraf:

OLAY YERİ FOTOĞRAFLARI

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:


Bu haber 14036 defa okunmuştur.

Köşe Yazarları
kose Düğün Magandaları11-09-2018