Anadolunun Cennet Köşesi Yapraklı

Hüseyin Durmaz

14-08-2018 10:51

Hüseyin Durmaz

Kıymetli okurlarım bundan böyle köşe yazılarımı spor, gündem, ve Yapraklı ilçemizi tanıtan yazılarla mümkün olduğunca haftalık olarak yazmaya çalışacağım.

Bu hafta Yapraklı

Yapraklı hepinizin bildiği üzere resmi kayıtlara göre 2100 nüfuslu Anadolunun bağrında kendi yağıyla kavrulan şirin bir ilçe ben aslen Yapraklılı değilim ancak Yapraklı sevdalısı, Yapraklı'nın doğasına, havasına, suyuna güzel coğrafyasına aşık biriyim.

Çankırı merkezde çalışıyor Yapraklı da ikamet ediyorum. Evimde yuvamda Yapraklı
Yapraklı'nın Siyasetçileri, Bürokratları ve halkı her daim meleketin daha iyiye doğru yol alması için çaba sarf eden insanlardır.

Yapraklı'da sanayi anlamında her hangi bir işletme bulunmamaktadır. Genellikle emekli ve memur olan kişilerin yaşadığı bir beldedir.

Doğasıyla tam bir bakir konumda olup yeni, yeni Doğa Turizmine yönelik girişimlerde bulunulmaktadır. Yapraklı Büyük gölet tesisleri, Hazımdağlı Tabiat Parkı, Sazcağız Alabalık Tesisleri, Yüklü Foterin Yeri gibi işletmeler Çankırı halkının ve diğer yörelerden insanların dikkatini çekerek ziyaretlere vesile oluyorlar.
Yapraklı Belediyesinin her hangibir gelir elde edici varlığı bulunmamaktadır. Ancak ilçede Belediye, Kaymakam ve Siyasi birliğin var olması gerek Yapraklı merkez, gerekse mahalle ve köylerine trilyonlarca yatırım gelmesine (yol, su, bina, sosyal yardım vs.) vesile oluyorlar.

Nufus bakımından fakir olan ilçe ye devlet geliri oldukça düşük miktarda gelmektedir. Gelen gelirin büyük kısmı pesonel maaşlarını ve belediye giderlerini karşılamaktadır. Bu nedenle belediye başkanlığı kendi çabaları ile yaptığı projeler karşılığında ilçenin yol yapımı, parke taşı döşeme, su hatları vs işlerini görmektedir.
 Son günlerde sosyal medya üzerinden yapılan çalışmaların haberi yapılırken bazı kendini bilmez, bi haber, iş güzar kişiler yapıcı eleştiriler yapmaları gerekinken, Belediye Başkanına siyasilere saldıran ve hakaret içeren yorum ve eleştiri yapmaktadırlar.
Yapılan işlerde eksiklik, teknik hatalar vs. olabilir ancak eleştirinin dozunu kaçırarak kişiselleştiren kişilerde zerzavattan başka bir şey olamaz.


Bu haber 528 defa okunmuştur.

Köşe Yazarları
kose Düğün Magandaları11-09-2018