0

Turgut Reis Özk

17-02-2016 21:30

Turgut Reis Özk

Kutuplaşmayalım
Memleket cayır cayır yanıyor, biz ise yukarıdan aşağı, aşağıdan yukarı kutuplaşmaya devam ediyoruz. Yapmayın etmeyin beyler bu hınç, bu kızgınlık neden?
Efendim Cumhurbaşkanı şunu demiş,
Başbakan bunu demiş,
Meclis başkanı neden konuşmuyormuş,
Ana muhalefet partisi başkanı başbakanlık görevi istiyormuş,
Muhalefet partileri hükümette görev almak istemezmiş,
İstemesinler efendi biz vatandaş olarak 7 Haziranda görevimizi yaptık vekillerimizi seçip TBMM ye gönderdik bulsunlar ortak noktayı birlik olsunlar, uzlaşsınlar diyeceğim ama 72 gündür bir birlerini yemekten başka bir şey yapmıyorlar. Toplumu da geriyorlar.
Tabi bizde Türk Milleti olarak durur muyuz?
Kraldan çok kralcı kesiliyoruz. Sosyal medya sitelerinde kopyala yapıştırlar la, indir yükleler le olanca hakaret ve ithamları yayıp duruyoruz. Ne oluyoruz beyler bizim bu yaptıklarımızdan acaba savunduğumuzu sandığımız adamların haberi var mı? Sanmam.
Ama çevremizdeki insanları ziyadesiyle kırıp dökmekteyiz. Yahu önüne gelen bu memlekette politikacı (entrikacı) olmuş. Yalan yanlış her yazı ve fotoğrafları paylaşıp aklımızca politika yapıyoruz. Olmuyor beyler bayanlar olmuyor. Tamam, memleketin durumu çok iç açıcı değil ama bir birimizi de kırıp dökmeye gerek yok.
Bakın siyaset konusunda Aristoteles ne demiş: Sevdiklerinizle siyaset yapmayınız. Zira siyaset dostlukları zedeler. Siyasetçiler yollarına devam ederken; Siz dostlarınızı yitirdiğinizle kalırsınız.  Bakıyorum da en can arkadaşlar bile siyaset yüzünden sosyal medya da birbirlerine giriyorlar.
Bundan siyasilerin payı da yok değil ekranı çıkınca işleri güçleri birbirlerine hakaret etmek. Gün geçmiyor ki bir birerine sataşmasınlar. Acaba diyorum diğer ülkelerde de bu böylemi? Siyasi liderler toplumu bu kadar etkileyip kutuplaştırıyor mu? Sanmıyorum gelişmiş ülkelerde siyaset bence sadece seçim zamanı yapılıyordur. Hatta her vatandaş buna müdahil bile olmuyordur. Ama bizde öylemi adam babasının oğlu savunmuyor siyasetçiyi savunduğu kadar. Arkadaş bırakın siyasetçi kendini savunsun sana ne koca koca adamlar kendilerini savunamıyorlar mı? Adamın senden böyle bir talebimi var yooo, ama olmazzz bizde egomusu tatmin edeceğiz ya illa kendi tarafımızdaki siyasetçiyi savunacağız. Adamlar yukarıdan bakıp bize gülüyorlar haberimiz yok. Bırakın herkes kendi işini yapsın kutuplaşmayalım
Ey siyasiler sizlerde söylemleriniz ile insanları kutuplaştırmaktan vaz geçin bu memleket bin yıldır kardeş kardeşe yaşıyor bırakında öyle yaşamaya devam etsin. Kapris ve ihtiraslarınız ile kutuplaştırmaya çanak tutmayın. Kapalı kapılar arkasında güzel güzel konuşup mikrofonu elinize alınca ne dediğinizi kulağınız duysun. Bu millet kutuplaşmayı hak etmiyor. Kimseyi şucu bucu diye kutuplaştırmayın. Bundan herkes acı duyuyor. Umarım kutuplaşmaya çalışanlarda bu acıdan tadarlar. Kucaklayıcı olun bir gün olur bu siyaset biter ama dostluklar ebedi kalmalı….
Sefa ile….

Bu haber 14238 defa okunmuştur.

Köşe Yazarları
kose Geç Buldum Tez Kaybettim.20-09-2018