Tarih: 29-11-2018 14:56:24 Okunma 9492 defa
Çankırı - Yaran Ocağına Misafir Oldular - Çankırı Valilik haber18 haberleri

Çankırı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sevgi Evlerindeki gençler Yaran Meclisi Oğuz Boyları Derneği Başağaları Ali Deneci ve İsmail Gönen’in ekibinin yakmış olduğu Yaran Ocağına misafir oldular.

Misafir gençlere Yaran Ocağına ilk defa katılan Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şuayip Büyükyavuz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müfettişleri, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hıdır Ayçiçek, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alim Çaycı Çankırı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hilmi Mutlu ve çok gençler katıldılar.

Akşam havaları ile başlayan ocakta mahalli oyun gösterileri ve orta oyunları oynandı. Gençlerinde katıldığı oyunlarda gençler gönüllerince eğlendiler. Ocağa katılanlara yaran hakkında bilgi veren Yaran Meclisi Oğuz Boyları Derneği Başkanı Başağa Recep Deneci; Yaran sadece eğlenceden ibaret değildir. Yaran ocaklar talim ve terbiye ocaklarıdır. Dedi. Yaran ocağına Ocağında bir açıklama yapan Vali Aktaş; “Bizim kültürümüz tarihin derinliklerine kadar gidiyor. Bizi bugüne taşıyan ve ayakta olmamızı sağlayanda kültürümüz zenginliği, bu kültür yaşatıldıkça gücümüz, maneviyatımız ve bir birimize bağlılığımız ilelebet devam edecektir. Bunun unsurlarından biriside bugünde hep birlikte yaşadığımız Yaren Kültürüdür. Yaren Kültürüne de sahip çıkmamız, ayakta tutmamız ve elimizden gelen desteği vermemiz gerekmektedir inşallah Ben bu akşam içinde sizlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yaran Takım Yemeğinin ardından Sazendeler Mehmet Bayraktar ve Nazım Ege’nin müzik sunumunun ardından Cezayir marşı ile misafirler uğurlandı.

 HABER VİDEOSU

Bu haber 9492 defa okunmuştur.

Etiketler :

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Valilik Haberleri

YUKARI