Bugun...Rehabilitasyon Merkezi Öğrencileri Sinemada
Tarih: 07-11-2018 14:55:11 Bu haber 1222 defa okunmuştur. + -


Öz Şevkat Rehabilitasyon Merkezi Öğrencileri Sinemada

facebook-paylas

Rehabilitasyon Merkezi Öğrencileri Sinemada

Disleksi Haftası Kapsamında Öğrenciler Film İzledi 

1-7 Kasım “Disleksi Farkındalık Haftası” kapsamında Özel Öz Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 25 öğrenciyi Yunus AVM Sinemax sinemalarına götürdü.

Disleksi hakkında bilgiler veren Özel Öz Şefkat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Sabri Sarıkaya, “Disleksi dinleme, konuşma, okuma, yazma, akıl yürütme ile matematik yeteneklerinin kazanılmasında ve kullanılmasında önemli güçlüklerle kendini gösteren bir öğrenme bozukluğudur” dedi.Sarıkaya, “İlköğretime başlayan disleksili çocuklarda eğitim alabilecek zihinsel gelişim henüz tamamlanmadığı için okuyamazlar, yazamazlar ve matematiksel işlemleri kavramada zorluk çekerler. Ancak bu onların zeka düzeylerinde bir sorun olduğunu göstermez. Hatta zeka düzeyi çok yüksek çocuklarda da görülmektedir. Fakat bazen hastalık fark edilmeyebilir” diye konuştu.
Disleksili çocukların özel yeteneklere de sahip olabileceklerini belirten Sarıkaya, “Buna önemli kanıt disleksili olduğu bilinen bilim adamları ve sanatçılardır: Albert Eistein, Leonardo da Vinci, Tom Crouse gibi. Disleksili çocuklarda dikkat bozukluğu da görülebilmektedir. Bu nedenle bu çocuklara bir uzman tarafından sistemli  bir dikkat eğitimi verilmelidir. Bizim kurumumuzda da Disleksili olan çocuklarımız var. Öğretmenlerimize ve anne babalarımıza bu konuda çok iş düşüyor. Çocuklarını tanıyarak onları yargılamadan problemi çözmeye çalışmalılar. Gerekirse bir uzmandan yardım da alabilirler” ifadelerine yer verdi.Sarıkaya konuşmasına şu şekilde devam etti:

“1-7 Kasım Disleksi Farkındalık haftasıdır. Bizde bu kapsamda bir nevide olsa çocuklarımızın yüzünü güldürmeye çalıştık. Disleksisi olan çocuklarımızı Yunus AVM’ ye Sinemax sinemalarına götürdük. Çocuklarımızın sevinçleri gözlerinden de okunuyordu. Hakan Dereli Beye de katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz”.

 

 

 
Bu haber 1222 defa okunmuştur.

Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Kurumlar Haberleri

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Tasmescit
  Tasmescit
 • Çankırı Merkez
  Çankırı Merkez
 1. Tasmescit
 2. Çankırı Merkez
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
  Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 • Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
  Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 • 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
  10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 • Çankırı Taş Mescit
  Çankırı Taş Mescit
 • Cumhuriyet Bayramı 2018
  Cumhuriyet Bayramı 2018
 • Çankırı Kalesi
  Çankırı Kalesi
 1. Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 2. Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 3. 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 4. Çankırı Taş Mescit
 5. Cumhuriyet Bayramı 2018
 6. Çankırı Kalesi
VİDEO GALERİ
YUKARI