0


Aklama: Çalışan Gazeteciler Derneği ve Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürl
Kategori: Gundem
Eklenme Tarihi: 10-01-2017
Geerli Tarih: 24-05-2018 08:28
Site: Çankırı Haber18
URL: http://www.haber18.com/detaylar.asp?haberID=2282&-0


Çalışan Gazeteciler Derneği ve Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün ortaklaşa gerçekleştirdiği “Çankırı'ya Bir de Buradan Bakın” fotoğraf sergisi dün açıldı.  100. Yıl Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galeri Salonu'nda açılan serginin bu seneki teması “Bayrak ve Şehitlerimiz” oldu.

Sergi açılışına Vali Yardımcısı V. Yakup Ömeroğlu, Belediye Başkan V. Hüseyin Boz, İGM Başkanı Ruhi Şeker, daire amirleri, siyasi parti, STK Temsilcileri, Çankırı Yaran Meclisi Oğuz Boylara Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Ali Deneci, Yaran ekibi büyük başağası Recep Deneci, yaranağalar Hasan Çakmak, Osman Ediz ile davetliler katıldı.

Çalışan Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demir açılış öncesi bir konuşma yaparak, “2013 yılından beri Çalışan Gazeteciler Derneği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz  'Çankırı'ya Bir de Buradan Bakın' fotoğraf sergisinin bu sene 4.'sünü gerçekleştiriyoruz. Bugün açılışını gerçekleştireceğimiz fotoğraf sergisinde 13 arkadaşımızın 52 eseri bulunuyor. Bundan önceki yıllarda serbest olarak gerçekleştiğimiz fotoğraf sergisini bu sene 'Bayrak ve Şehitlerimiz' temalı olarak belirledik.” dedi.

“2016 yılında ülkemiz zor bir dönemden geçti” diyen Demir, şöyle devam etti:“100 yıl önce olduğu gibi şimdi de ülkemiz hem içte hem de dışta büyük mücadeleler veriyor ve bu uğurda vatanı için, milleti için, kutsal değerleri için Türk milleti göğsünü siper ediyor, şehit oluyor, gazi oluyor.

Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır'  sözünü Türk Milleti en net şekilde 15 Temmuz akşamı tüm dünyaya göstermiştir.  Yaşlısı, genci kısacası; 7'den 70'e tüm millet 1071'de Türk yurdu olan bu vatanı kanının son damlasına kadar ilelebet koruyacağını dünyaya haykırmıştır.

Bu nedenle Çalışan Gazeteciler Derneği olarak bu sene 4.'sünü düzenlediğimiz  'Çankırı'ya Bir de Buradan Bakın' fotoğraf sergisinin ana teması "Bayrak ve Şehitlerimiz" olarak belirlenmiştir.   Bu seneki fotoğraf sergimizi, vatanı için hiç düşünmeden göğsünü siper eden ve bu uğurda gazi ve şehit olan şehitlerimize ve kahraman milletimize ithaf ediyoruz.

Serginin açılmasında emeği geçen başta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor ve Tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutluyorum.”

İl Kültür ve Turizm Müdür Müdürü M. Kemal Karatatar ise, "Bu mekanlar bu tip faaliyetler yapılsın diye devletimiz tarafından bizlere emanet edilmiş mekanlar. Ne kadar çok faaliyet olursa ne kadar çok talep olursa bizde o derece memnun oluyoruz. Sizlerle birlikte bu etkinlikleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyoruz. Marifet iltifata tabidir, iltifatsız marifet zayidir. Marifetleri kaybetmediğiniz için hepinize teşekkür ediyoruz."

Karatatar daha sonra AK Parti Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun sergiye katılamadığını söyleyerek Akbaşoğlu’nun selamlarını iletti.

Vali Yardımcısı Vekili Yakup Ömeroğlu da, "10 ocak çalışan gazeteciler ve idareciler günü ikisini aynı anda kutluyoruz. Anlamlı bir gün. Bizler idare ediyoruz idare ettiğimiz her şeyin de  halkın gözü önüne serilmesi gerekiyor. Bu halka bunları gösterdiğimiz yerde basın oluyor. Bizler çankırı olarak her zaman şeffaf bir yönetim tarzı sergiliyoruz. Bunları gazetecilerimizle paylaşıyoruz gazeteci arkadaşlarımızla her zaman beraberiz. Bugün de yine beraber olmak için toplantılarımızı erteledik serginize katıldık. Sayın Valimiz Mesut Köse'nin de sizlere selamını da iletiliyorum. Tekrar Çalışan Gazeteciler Gününüz kutlu olsun." dedi.

Açılışı yapılan fotoğraf sergisi 10 gün boyunca açık kalacak.


Fotoğraf:Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:


Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:


Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf: