0


Aklama: Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler
Kategori: Gundem
Eklenme Tarihi: 10-01-2017
Geerli Tarih: 20-04-2018 08:45
Site: Çankırı Haber18
URL: http://www.haber18.com/detaylar.asp?haberID=2281&-0


Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile gerçekleştirdiği basın toplantısında 2016 yılının değerlendirmesini yaptı.

Basınla olan yemekli toplantıya Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ile birlikte gelen Başkan Dinç, Belediyenin yatırımcı birim müdürleri ile birlikte 2016 yılında yapılan yatırımlar, projeler ve harcamalar ile ilgili teknik bilgi verdi.

Çankırı Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesinin 78 milyon TL olduğunu belirten Dinç,  bu bütçenin gerçekleşme oranının %98 olduğunu açıkladı.

 Çankırı’nın birçok önemli problemini çözme yanında kentin imajını olumlu yönde etkileyecek projelerin önemli bir bölümünü de hazırladıklarını ifade eden Dinç, “Çankırı’ya hizmet için gecemizi gündüzümüze kattık, katmaya da devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşüm projelerinin yanında TOKİ’nin 2. ve 3. Etap çalışmalarına devam ettiğini anlatan Başkan Dinç,  “Şu anda 502 konutu fiili olarak yapıyor. Aynı anda 570 konut Tuzlu Bağlarında devam ediyor.  Ayrıca Kırkevler ve Yeniköy mevkilerinde de kentsel dönüşüm çalışmalarımız olacaktır. Bununla ilgili hak sahipleri ile görüşmelerimiz Hoca Ahmet Yesevi Camii avlusundaki kentsel dönüşüm büromuzda devam etmektedir.

Başkan Dinç, önümüzdeki dönemde de her hafta bir projemizi açıklayıp, projelerimizle yolumuza devam edeceğiz, bizim işimiz Allah rızası için halkımıza hizmet etmektir.


Fotoğraf:


Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf: