0


Aklama: TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı olarak her hafta Salı günü akşamları
Kategori: Gundem
Eklenme Tarihi: 10-01-2017
Geerli Tarih: 24-05-2018 08:28
Site: Çankırı Haber18
URL: http://www.haber18.com/detaylar.asp?haberID=2275&-0


TÜRKAV Çankırı İl Başkanlığı olarak her hafta Salı günü akşamları yapmış olduğumuz sohbet toplantısının bu haftaki konuğu Sarıkamış Harekâtını konuşmak üzere Prof.Dr. Cemalettin Taşkıran hoca olacak.

10 Ocak 2017 Salı günü Saat 19.30’da TÜRKAV toplantı salonunda Prof.Dr. Cemalettin Taşkıran hocamızın katılımı ile başlayan sohbetlerimiz bundan sonrada her hafta Salı akşamları başka konuklarla devam edilecektir.

Cumhuriyet Mahallesi Zeki Ömer Defne Sokak Hasan Kıvrak Apt. No: 4 Daire: 3’de bulunan TÜRKAV Toplantı salonunda 10.01.2017 tarihinde Salı günü saat 19.30’da yapılacak olan sohbet toplantısına bütün Çankırılı hemşerilerimizi ve değerli basın mensuplarını bekleriz.

İsa BÖLÜKBAŞI

TÜRKAV Çankırı İl Başkanı

Prof.Dr. Cemalettin Taşkıran Kimdir.

1954 yılında Karaman'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İDari Bilimler Fakültesi'ni bitirdi. TCDD ve TRT genel müdürlüklerinde çalıştı. 1979'da Bursa Işıklar Askeri Lisesi'nde öğretmen, 1982'de Harp Akademileri'nde öğretim üyesi oldu. Hacettepe üniversitesi Atatürk İlke ve İnkılapları Enstitüsü'nde yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. Genelkurmay ATAŞE Yayın Şube Müdürlüğü'nden kıdemli albay rütbesiyle emekli oldu. 2001 yılında kıdemli albay rütbesiyle Silahlı Kuvvetler ’den ayrıldı ve aynı yıl profesör kadrosuyla Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler bölüm başkanlığı görevine başladı. 2004’te Çankaya Üniversitesi’nden ayrılarak Kırıkkale Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Uluslararası ilişkiler Bölümü’nde göreve başladı. Dekanlık yaptı. Halen bu fakültenin Uluslararası ilişkiler Bölümü Siyasi Tarih Anabilim Dalı öğretim üyesidir.

                Yayınlaşmış Eserleri:

Türk Dış Politikası 1919 – 2012, Unuttuğumuz Vatan: Rumeli, Van'da Ermeni Devleti Denemesi, Kanlı Mürekkeple Yazın Çektiklerimizi, Ölüme Yürüyüş, Balkanlarda İzlerimiz, Oniki Ada - Ürkek Bir Siyasetin Tarih Önündeki Ağır Vebali, Ana Ben Ölmedim, 1.Dünya Savaşında Türk Esirleri, Yüzyıllardır Harbiye, Dünden Bugüne Karabağ Meselesi; Kâzım Karabekir Paşa/Askeri Hayatı ve Komutanlığı, Isporat Adaları Tarihçesi, Batı Trakya Türkleri, Milli Mücadelede Kâzım Karabekir Paşa, Çanakkale, Churchill ve Anzaklar’dır.Fotoğraf: