Tarih: 08-01-2019 17:06:06 Okunma 2316 defa
Çankırı - Minik Öğrencilerden Yemen Yarım Kampanyası - Çankırı Eğitim haber18 haberleri

Çankırı Merkez  Dr. Refik Saydam İlkokulu Küçük İzcileri ve 3-C sınıfı öğrencileri el birliği ile Yemen'de 2014 yılından bu yana yaşanan iç savaş nedeniyle insanlık dramına ve bugün itibarıyla 28 milyon nüfusu olan ülkenin 22 milyonunun  acil yardım malzemesine ihtiyaç duyduğuna, iç savaş nedeniyle, ülkede 3 milyon çocuğun eğitimini sürdüremezken, yarım milyon çocuğun ise yetersiz beslenmeden dolayı çeşitli hastalıklara yakalandığına dikkat çekmek istemişlerdir. Bu nedenle okullarında Yemen’deki kardeşleri için nakdi, gıda ve giysi yardımı olmak üzere bir kampanya başlatmışlardır.

Küçük İzci Zeynep YILDIRIM, “Yemen’deki kardeşlerimizle ilgili haberleri duyunca ne yapabiliriz diye arkadaşlarımızla düşündük ve öğretmenimizin de destekleriyle önce gidip okul Müdürümüz Salih KARAKAYA öğretmenimizle görüştük. Kardeşlerimiz için okulda bir yardım kampanyası başlatmak istediğimizi belirttik. Müdürümüz Yemen’deki çocuklar için duyarlı olduğumuzdan dolayı bize teşekkür etti ve kampanyamıza izin verdi. “ dedi. “ Bir gün boyunca elimizde pankartlarla, resimlerle, Yemenli bir çocuğu canlandıran Elif Ecrin YILDIZ arkadaşımızla ana sınıflarımız da dahil tüm sınıflarımızı gezerek Yemen’deki durum ile ilgili bilgi verip arkadaşlarımızı kampanyamıza destek vermeye çağırdık.” diyen Rahmet Yüsra TEKİN Yemen'deki kardeşleri için dua ettiğini belirtmiştir.

Tüm öğrenciler
"Onlar şu kış gününde bizim gibi şanslı değiller. Maalesef açlık, yokluk içinde bir yaşam sürüyorlar. Aynı zamanda eğitim de göremiyorlar. Bizler de harçlıklarımızı onlara göndererek biraz da olsun faydalı olmak istiyoruz. Yardımlaşmak iyi bir şey.  Demişler ve kampanyaya daha ilk günden tüm okul öğrenci ve öğretmenleriyle yoğun ilgi göstermişlerdir.

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2316 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Eğitim Haberleri

YUKARI