Tarih: 04-01-2019 15:38:36 Okunma 2242 defa
Çankırı - Long Way Projesi İlimizde Uygulamada - Çankırı Eğitim haber18 haberleri

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Long Way” isimli proje ilimizde bulunan dört proje ortaokulunda uygulanmaya başlandı.

Öğrencilerin dünyada en çok konuşulan dillerin başında yer alan İngilizceyi daha etkin ve verimli bir şekilde öğrenmeleri, yabancı dil ağırlıklı ortaokullardaki İngilizce öğretmenlerinin ders saatini daha verimli bir şekilde değerlendirebilmeleri projenin dikkat çeken hedefleri arasında bulunmaktadır.

Birçok etkinliğin yer aldığı projede Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu, İsmet İnönü Ortaokulu, Mehmetçik Ortaokulu ve Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu öğrenci ve İngilizce öğretmenlerinin katılımıyla projenin ilk faaliyeti olan mektup arkadaşlığı için okullar birbirlerine mektuplarını gönderdi.

Proje kapsamında önceden belirlenen plan doğrultusunda aralık ayı etkinliklerinden olan İngilizce şiir okuma yarışması ise yine projeye dâhil okullarımızdaki öğrencilere farklı bir deneyim sundu. Öğrencilerin İngilizce okudukları şiirlerde göstermiş olduğu telaffuz, duygu ve performansları ise izleyicilerden tarafından beğeniyle izlenildi.

Projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 
Bu haber 2242 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Eğitim Haberleri

YUKARI