Bugun...


Tarih: 08-11-2018 16:29:57 Bu haber 1373 defa okunmuştur. + -

Kapsayıcı Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

Çankırı'da Kapsayıcı Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

facebook-paylas

Kapsayıcı Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

illi Eğitim Bakanlığı ile UNUCEF işbirliğinde programlanmış olan, her çocuğun kaliteli kapsayıcı bir eğitime erişimini amaçlayan Kapsayıcı Eğitim Öğretmen Eğitimi Modülü Geliştirilmesi programı çalışmaları doğrultusunda öğretmenlerimize verilen eğitimlerin ardından,  Kapsayıcı Eğitim Yöneticilerin Eğitimi Kursları, tüm merkez ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla yapılmaya devam etmektedir. 

Kurslarımız Adnan Menderes İlkokulu, Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu ve Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesinde devam etmekte olup, eğitim yöneticiliği görevlerini, Samet HAMLI, Bekir SOMUNCU ve Nadir KAYAŞ yürütmektedir. Eğitimlerde daha önce öğretmenlerimize verilmiş olan, âfetten etkilenmiş çocuklarla çalışma, geçici koruma altındaki çocuklarla çalışma, şiddetten etkilenmiş çocuklarla çalışma, göç ve terörden etkilenmiş çocuklarla çalışma, engelli olan çocuklarla çalışma, okul aile toplum işbirliği, öğrenme ortamları fiziki psiko-sosyal, Türkçe’nin ikinci bir dil olarak kullanılması gibi konularda ve modüllerde bilgilendirme ve uygulamalar yapılmaktadır. 

Tıpkı öğretmenlerimiz gibi yöneticilerimizden de olumlu geri dönüşler almakta olduğumuz Kapsayıcı eğitim kurslarımız, önümüzdeki hafta tüm eğitim çalışanlarımıza ulaşılarak tamamlanacaktır. Hem yöneticilerimizin hem öğretmenlerimizin gelişimlerine katkı sağlamış olan eğitimlerimiz, çocuklarımızın hem eğitim hem de öğretim aşamalarında, mevcut ve aniden karşı karşıya kalınmış durumlarla daha kolay başa çıkılması açısından çocuklarımıza destek ve rehber olabilmesi için öğretmen ve yöneticilerimizi bilinçlendirecektir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1373 defa okunmuştur.

Etki Alanı :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Çankırı Eğitim Haberleri
ÇOK OKUNAN
YAZARLAR
VİDEO GALERİ
 • Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
  Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 • Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
  Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 • 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
  10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 • Çankırı Taş Mescit
  Çankırı Taş Mescit
 • Cumhuriyet Bayramı 2018
  Cumhuriyet Bayramı 2018
 • Çankırı Kalesi
  Çankırı Kalesi
 1. Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 2. Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 3. 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 4. Çankırı Taş Mescit
 5. Cumhuriyet Bayramı 2018
 6. Çankırı Kalesi
VİDEO GALERİ

(il) Çankırı 'Çankırı belediye Haberleri cankiri - gezilecek yerler - cankiri il

Çankırı Belediye Başkanı Çankırı Valisi, Hamdi Bilge Aktaş Çankırı - Yurt - Ülke - Vilayet - Site - Kent - Sanayi - bilgi - Nerede
YUKARI