Tarih: 14-01-2019 15:18:33 Okunma 5145 defa
Çankırı - İyi-Kötü-Çirkin Tiyatro Oyunu Yoğun İlgi Gördü - Kurumlar haber18 haberleri

Çankırılı hemşehrimiz aynı zamanda Genç Oluşum Derneği üyesi olan Eray Yasin Işık'ın yazıp oynadığı "İyi Kötü Çirkin" adlı tiyatro oyunu, Genç Oluşum Derneği'nin organizasyonu ile  2 gün boyunca tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi.

100.Yıl Kültür Merkezinde Cuma ve Cumartesi günleri sahnelenen Ahmet Burak Bacınoğlu yönettiği oyun seyirciden büyük ilgi görürken, oyuncuların performansı ayakta alkışlandı.
’’İyi Kötü Çirkin’’ oyunu ile iyilik ve kötülük kavramını trajik bir olay örgüsü içinde hiciv ve esprili bir dille anlatılan oyun izleyicilere farklı duyguları bir arada yaşattı.  

Oyun sonunda açıklamalarda bulunan Eray Yasin Işık “Benim heyecanım çok büyüktü. Ben bu sahnede ilk tiyatro oynamaya başladım, ilk tozu bura yuttum ve son kez son yazdığım oyunla karşınıza çıkmak onay almak istedim.  Dudak payı bırakmayacak şekilde salonu doldurdunuz öncelikle hemşehriniz olarak hepinize teşekkür ederim. Benimle beraber bu oyuna inanan birlikte yola çıkan ekip arkadaşlarım Ersin Korkut, Erdem Baş, Hakan Bulut’a ve anneme, babama, ayrıca bizleri sizlere kavuşturan bu topraklarda doğan iyi insan, kamil insan için uğraşan  Genç Oluşumu Derneğine teşekkür ediyorum” dedi.

Başta tiyatro oyuncusu Eray Yasin Işık ve tüm ekibe teşekkür ederek tuz lamba takdim eden Genç Oluşum Derneği Başkanı Ahmet Ünal “Genç Oluşum Derneği bizim için bir hayaldi. On yıldır bu hayali gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda eleştirdiğimiz şeyleri gerçekleştirmeyi, sorgulayıp yapmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken farklı fikirleri, farklı görüşleri, ortak akılla evrensel değerlerle birleştirip ortaya birşeyler koymaya çalışıyoruz. Bu anlamda kitaplar topluyoruz. Sokak hayvanlarına yardımcı oluyoruz. Daha birçok faaliyette bulunuyoruz. Bu hayalimize ortak olmaya herkesi davet ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 
Bu haber 5145 defa okunmuştur.

Etiketler :

Son Dakika Haber18 Kurumlar Haberleri

YUKARI