Bugun...


Tarih: 29-11-2018 14:35:05 Bu haber 1687 defa okunmuştur. + -

İki Öğretmenimiz Ankara’da

24 Kasım Öğretmenler Gününde İki Öğretmenimiz Ankara’daydı

facebook-paylas

İki Öğretmenimiz Ankara’da

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilde mesleki çalışmalarıyla öne çıkan öğretmenlerin başarı öykülerinin tanıtıldığı ve şehit öğretmenlere adanan serginin açılışını Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK gerçekleştirdi. Sergide ilimizi çalışmalarıyla Dr. Refik Saydam İlkokulu Müdür Yardımcısı Duygu HAMLI ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Nasıl Bir Okul, Nasıl Bir Ortaöğretim?” konulu deneme yarışması Türkiye birincisi TOBB Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Özge ASLANEL temsil etti. Öğretmenlerimiz 5 gün boyunca Bakanlığın misafiri oldular. Bu süre zarfında pek çok kültürel gezi ve sosyal etkinliklerde yer aldılar. İllerinde fark yaratan öğretmenlerden Duygu HAMLI  ilk gün Sayın Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’a çalışmalarını tanıttı. Sayın Bakanımız burada tüm illerden gelen öğretmenlerle tek tek ilgilenerek onları dinlediler. Bu yılki program şehit öğretmenlerimize ve onların aziz hatıralarına adandı. Batman Korosu şehit öğretmenlerimizi anlatıp şarkılarla anarken duygu dolu anlar yaşandı. Program 24 Kasım günü Anıtkabir’e çelenk konulmasıyla devam etti. 
TBMM Başkanı Sayın Binali YILDIRIM öğretmenler onuruna verdiği yemekte öğretmenlik mesleğinin öneminden bahsettiler. Program müze ziyaretleri, gösteriler ve konserlerle devam etti. Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyeler de programa destek olarak öğretmenlere Ankara’da oldukları süre boyunca misafirperverliklerini en iyi şekilde gösterdiler. Program Altınköy’de öğretmenlerle yapılan kahvaltıyla sona erdi. 
Bakanımız 5 gün boyunca öğretmenlerle bir araya gelerek onlara inanç, güven ve umut aşılamıştır. “Bir milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” vurgusunun her an hissedildiği programda Bakanımız öğretmenlerle olmaktan gurur duyduğunu ve onlara duyduğu güveni şu sözle belirtmiştir: “Atatürk’ün yaktığı eğitim ateşinin ışığı Türkiye’nin geleceğini aydınlatan öğretmenlerimizle asla sönmeyecektir.”

 
Bu haber 1687 defa okunmuştur.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Çankırı Eğitim Haberleri
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
VİDEO GALERİ
 • Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
  Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 • Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
  Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 • 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
  10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 • Çankırı Taş Mescit
  Çankırı Taş Mescit
 • Cumhuriyet Bayramı 2018
  Cumhuriyet Bayramı 2018
 • Çankırı Kalesi
  Çankırı Kalesi
 1. Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 2. Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 3. 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 4. Çankırı Taş Mescit
 5. Cumhuriyet Bayramı 2018
 6. Çankırı Kalesi
VİDEO GALERİ


YUKARI