Bugun...


Tarih: 16-11-2018 11:49:22 Okunma 2763 defaHemşehrimiz Birlik Vakfı Tarih Kulübü Başkanı Seçildi Genel haberler - Çankırı

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Çankırılı Yazarımız Şükrü Altın”
İstanbul birlik vakfı genel merkezinde Birlik vakfı tarih kulübü başkanı olarak seçildim

Kurucular Kurulunda başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Eski TBMM Başkanımız Sayın İsmail Kahraman’ın, Şu anki Genel Başkanımız Avukat Mehmet Alacacı’nın, Yakın dostum TBMM Danışmanlarından Bahattin Cebeci’nin, Yine eski TBMM Başkanlarından Cemil Çiçek’in ve çok değerli insanların bulunduğu Birlik Vakfı ailesine bizlerde katıldık. 

Tarih Kulübü başkanı olarak takdir buyurulmam dolayısıyla yaptığımız toplantı çok verimli geçmiştir. 

Kurucular Kurulu Üyesi Sayın eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman Beyin de katıldığı yemekli toplantıda Sayın İsmail Kahraman’ın görüşlerini dinledik. Sayın İsmail Kahraman Bey ve eski Belediye başkanlarımız ve aynı zamanda Birlik Vakfı üyesi Muzaffer Doğan Bey Üstat Necip Fazıl ile anılarını anlattılar. Yönetim Kurulu üyeleri ile yemekli sohbet yapıldı. Yakın tarihimiz ile ilgili sohbetimiz çok samimi ve verimli geçti.

Araştırmacı – Tarihçi Yazar olarak Birlik Vakfı Tarih Kulübü çalışmaları hakkında Birlik Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Av. Mehmet Alacacı Beyle kültür projeleri hakkında görüşmeler yaptım.

Birlik Vakfı’nın gayesi; Geleceğin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü ilmi seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmaları gayesiyle çalışmalar yapmaktır.

Bu doğrultuda Vakıf Yönetiminin onayıyla İstanbul Genel Merkezde ve İllerdeki şubelerimizde Tarih kulübü başkanı olarak Tarih, Kültür ve sanat üzerine proje çalışmaları yapılmasını konuştuk.

Araştırmacı Tarihçi Yazar Şükrü Altın olarak; tarafımdan konferanslar, sempozyumlar, paneller ve kültür sanat proje çalışmaları yapılacaktır.

Ayrıca Cuma günü yaptığımız toplantıda beni sevindiren sürpriz bir olay ile karşılaştım. Bundan 4 yıl önce yazdığım “Sürgündeki Son Halife Abdülmecid Efendi” kitabımı ağlayarak iki defa okuduğunu ifade eden Birlik Vakfı üyesi ve eski belediye başkanlarından Sayın Muzaffer Doğan Beyin benimle böyle bir yerde tanışması çok büyük ilgiye, övgüye layık görülmeme sebep oldu. Bana söylediği: Ben bu kitabın yazarını arıyordum diyen Muzaffer Doğan bey beni karşısında görmesinden dolayı çok sevindi. Bunu toplatıda konuşması beni de sevindirdi.”

 

 

 

 

 
Bu haber 2763 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Genel haberler Haberleri


kangiri,kangırı,Çankırı kent merkezi/cankiri,Turistik yerler çankırı Genel haberler-haber18.com/çankırı-haber Çankırı haberleri,çankırı haber,ÇANKIRI,CANKİRİ,CANKİRİ HABER,HABERLER ÇANKIRI,haberçankırı,çankırı haber sitesi,haber,çankırı merkez 18100 şehir merkezi,Turistik yerler Çankırı çankırı
YUKARI