Bugun...


Tarih: 16-11-2018 11:49:22 Bu haber 1927 defa okunmuştur. + -

Hemşehrimiz Birlik Vakfı Tarih Kulübü Başkanı Seçildi

Çankırılı yazar Şükrü Altın Birlik Vakfı Tarih Kulübü Başkanı Olarak Seçildi

facebook-paylas

Hemşehrimiz Birlik Vakfı Tarih Kulübü Başkanı Seçildi

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Çankırılı Yazarımız Şükrü Altın”
İstanbul birlik vakfı genel merkezinde Birlik vakfı tarih kulübü başkanı olarak seçildim

Kurucular Kurulunda başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Eski TBMM Başkanımız Sayın İsmail Kahraman’ın, Şu anki Genel Başkanımız Avukat Mehmet Alacacı’nın, Yakın dostum TBMM Danışmanlarından Bahattin Cebeci’nin, Yine eski TBMM Başkanlarından Cemil Çiçek’in ve çok değerli insanların bulunduğu Birlik Vakfı ailesine bizlerde katıldık. 

Tarih Kulübü başkanı olarak takdir buyurulmam dolayısıyla yaptığımız toplantı çok verimli geçmiştir. 

Kurucular Kurulu Üyesi Sayın eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman Beyin de katıldığı yemekli toplantıda Sayın İsmail Kahraman’ın görüşlerini dinledik. Sayın İsmail Kahraman Bey ve eski Belediye başkanlarımız ve aynı zamanda Birlik Vakfı üyesi Muzaffer Doğan Bey Üstat Necip Fazıl ile anılarını anlattılar. Yönetim Kurulu üyeleri ile yemekli sohbet yapıldı. Yakın tarihimiz ile ilgili sohbetimiz çok samimi ve verimli geçti.

Araştırmacı – Tarihçi Yazar olarak Birlik Vakfı Tarih Kulübü çalışmaları hakkında Birlik Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Av. Mehmet Alacacı Beyle kültür projeleri hakkında görüşmeler yaptım.

Birlik Vakfı’nın gayesi; Geleceğin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü ilmi seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmaları gayesiyle çalışmalar yapmaktır.

Bu doğrultuda Vakıf Yönetiminin onayıyla İstanbul Genel Merkezde ve İllerdeki şubelerimizde Tarih kulübü başkanı olarak Tarih, Kültür ve sanat üzerine proje çalışmaları yapılmasını konuştuk.

Araştırmacı Tarihçi Yazar Şükrü Altın olarak; tarafımdan konferanslar, sempozyumlar, paneller ve kültür sanat proje çalışmaları yapılacaktır.

Ayrıca Cuma günü yaptığımız toplantıda beni sevindiren sürpriz bir olay ile karşılaştım. Bundan 4 yıl önce yazdığım “Sürgündeki Son Halife Abdülmecid Efendi” kitabımı ağlayarak iki defa okuduğunu ifade eden Birlik Vakfı üyesi ve eski belediye başkanlarından Sayın Muzaffer Doğan Beyin benimle böyle bir yerde tanışması çok büyük ilgiye, övgüye layık görülmeme sebep oldu. Bana söylediği: Ben bu kitabın yazarını arıyordum diyen Muzaffer Doğan bey beni karşısında görmesinden dolayı çok sevindi. Bunu toplatıda konuşması beni de sevindirdi.”

 

 

 

 

 
Bu haber 1927 defa okunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Çankırı Genel Haberler
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
VİDEO GALERİ
 • Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
  Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 • Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
  Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 • 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
  10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 • Çankırı Taş Mescit
  Çankırı Taş Mescit
 • Cumhuriyet Bayramı 2018
  Cumhuriyet Bayramı 2018
 • Çankırı Kalesi
  Çankırı Kalesi
 1. Münevver Abla ve Eşi Çankırıyı Böyle Geziyorlar
 2. Çankırı Merkezde Kuşların Dansı
 3. 10 Kasım - Ulu önder Atatürk Çankırı’da Andı
 4. Çankırı Taş Mescit
 5. Cumhuriyet Bayramı 2018
 6. Çankırı Kalesi
VİDEO GALERİ


YUKARI