Çankırı Haberleri
Habr18
 

Google Reklamaları

Google Reklamları
 Çankırı ÇANKIRI Cankiri

Çankırı'da Muhtarlık Seçimi Hareketli Geçecek

Son yılarda ilimizde bayanlarında siyasette aktif görev alması ile birlikte başta muhtarlık olmak üzere seçimlerde bayanlarda etkili olmaya başladı.

Goole reklam

Haber Detay

Çankırıda bir çok mahallede bayanlarda muhtarlık yarışında bizde varı diyorlar.
Bunlardan bir tanesi de Çankırı Karataş Mahallesi Muhtar Adayı Ayşe Arife Harmancı

Çankırı Karataş Mahallesi sakinlerinden Ayşe Arife Harmancı adındaki genç bayan ’’Doğduğundan beri bu mahallede yaşadığını, bu mahalleyi en iyi tanıyan biri olduğunu ve  başta kadınlar olmak üzere bütün bireylerin  sosyal, kültürel, psikolojik ve ekonomik sorunlarıyla yakından ilgileneceğini söyleyen Harmancı ‘’Karataş Mahallesin’de ilk defa bir bayan muhtar adayı olmanın heyecanını yaşıyorum ‘’ dedi.

KADIN HER ŞEYİN ÜSTESİNDEN GELİR

Muhtar aday ı Ayşe Arife Harmancı ;  kadın deyince insanların aklına sadece yemek yapan, çocuklara bakan, temizlik yapıp ev işlerini yapan kişi geldiğini, oysa bu bakış açısının doğru olmadığını belirtirken, kadın hayatın her alanında başarılı bir birey olabileceğini kanıtlamak için muhtar adayı olacağını dile getirdi.

MAHALLEME EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET EDECEĞİM

Genç muhtar adayı, muhtar olunca, mahallemin daha temiz olması, kadınların sosyal ve kültürel faaliyetleri çoğaltılması için yoksul ve bakıma muhtaç ailelerin daha kısa sürede yardım alabilmelerini sağlamak için çabalayacağını,  kadın erkek ayırt etmeden  herkesin yardımına koşacağını dile getirdi.

 

Konuşmasına bütün mahallelinin desteğini beklediğini söyleyen Ayşe Arife  HARMANCI ’’Beni seçerseniz mahalleme en iyi şekilde hizmet edeceğim’’diye ifade etti.

 
Çankırı|    @ By Kimim      RSS Kaynağı    |  ANA SAYFA