Çankırı Haberleri
Habr18
 

Google Reklamaları

Google Reklamları
 Çankırı ÇANKIRI Cankiri

Çerkeş de Bilgilendirmeye Devam Etti

Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Bilgilendirmelere Devam Ediyor

Goole reklam

Haber Detay
Çankırı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde “6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun” hakkında Çankırı Çerkeş  (TSK )Belediye ,Kamu Kurum Kuruluşlarında çalışan 4/c kesenek iş ve işlemleri yapan personel , Köy ve Mahalle muhtarlarına bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıda konuşan İl Müdürü Hicran Çakmakçı, Bilindiği üzere 03.08.2016  tarihli ve 6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin Kanun 19.08.2016 tarihli 29806 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğü girmiştir.

Anılan Kanun Kurumumuzun birikmiş alacaklarına ödeme kolaylığı getirilmiş olupayrıca 6183 sayılı Kanun ve 6552 sayılı Kanunun 81 maddesiyle 5510 sayılı Kanuna eklenen Geçici 60ncı madde kapsamında yapılandırma işlemlerine ilişkin bazı yeni düzenlemeler yapılmıştır. “2016 Haziran ve önceki aylara ilişkin prim borçlarından ödenmemiş olan sigorta primi ve bunlara ilişkin gecikme cezaları ve gecikme zamları alacakları yapılandırma kapsamındadır. Ayrıca isteğe bağlı sigorta primleri, topluluk sigortası primleri, emekli olduktan sonra ticari faaliyette bulunan 2016/Şubat ve öncesi sosyal güvenlik destek prim borçları ile Genel Sağlık Sigortası taksitlendirme borçları taksitlendiriliyor” dedi.

İl Müdürü Çakmakçı, tüm vatandaşların 1 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında İl Müdürlüğü ve merkez müdürlüklerine şahsen, posta yolu veya elektronik ortamda başvuru yapabileceklerini hatırlattı.

Çerkeş Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Ercan Gökdemir , Denetmen Tarık Alabay İcra Servis personeli Eylem aydın Özsu ,Prim Tahakkuk ve Tahsilat servis şefi Muhittin Ulupınarın6736 sayılı Kanunla ilgili sunumunun ardından katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı.


 
çankırı haber, çankırı haberleri|    @ By Kimim      RSS Kaynağı    |  ANA SAYFA