Bugun...


Tarih: 05-12-2018 12:10:32 Okunma 1640 defaGeçmişten Günümüze Şifa Nağmeler Çankırı Eğitim - Çankırı

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar kapsamında hazırladığı, “Şifahanelerden Hanelere Şifa” sloganıyla yürütmekte olduğu “Geçmişten Günümüze Şifa Nağmeler” adlı proje çalışmaları başlamıştır.
Proje yürütme kurulunda; Ersin AYDIN, Özlem GÖKSU, Hasan KAYA, Fatma ESKİ ve Afife KINIKLIOĞLU yer almaktadır. Ayrıca Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 21 öğrenci aktif olarak proje çalışmalarına katkı sağlamaktadır.  
Proje yürütme kurulu, 2017-2018 eğitim öğretim yılında proje hazırlık çalışmalarına başlamıştır. Proje; tarihimizde önemli yere sahip müzikle tedavi yöntemleri hakkında öğrencilerimizin bilgilenmelerini ve günümüzde de bu yöntemlerin kullanılabileceğine dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda enstrüman kursları, musiki dinletileri ve tarihte önemli yere sahip şifahanelere geziler düzenlenmesi gibi etkinlikler planlanmıştır.
“Göklere ulaşmak için köklere inmek lazım sözüyle yola çıktık.” diyen proje ekibi, çalışmalarını heyecanla yürütmektedir.  
Bu hanede ruha şifa aş pişer
Şifa dilerseniz size de düşer
Bu kapıdan girmez musibet ve şer
Böyle sıhhat bulur vücud-u beşer

 

 
Bu haber 1640 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Eğitim Haberleri


kangiri,kangırı,Çankırı kent merkezi/cankiri,Turistik yerler çankırı Çankırı Eğitim-haber18.com/çankırı-haber Çankırı haberleri,çankırı haber,ÇANKIRI,CANKİRİ,CANKİRİ HABER,HABERLER ÇANKIRI,haberçankırı,çankırı haber sitesi,haber,çankırı merkez 18100 şehir merkezi,Turistik yerler Çankırı çankırı
YUKARI