Ana Sayfa   »  Eğitim  »  Geçmişten Günümüze Şifa Nağmeler

Tarih: 05-12-2018 12:10:32 Bu haber 1269 defa okunmuştur.


facebook-paylas

Geçmişten Günümüze Şifa Nağmeler Eğitim haber18 çankırı

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar kapsamında hazırladığı, “Şifahanelerden Hanelere Şifa” sloganıyla yürütmekte olduğu “Geçmişten Günümüze Şifa Nağmeler” adlı proje çalışmaları başlamıştır.
Proje yürütme kurulunda; Ersin AYDIN, Özlem GÖKSU, Hasan KAYA, Fatma ESKİ ve Afife KINIKLIOĞLU yer almaktadır. Ayrıca Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 21 öğrenci aktif olarak proje çalışmalarına katkı sağlamaktadır.  
Proje yürütme kurulu, 2017-2018 eğitim öğretim yılında proje hazırlık çalışmalarına başlamıştır. Proje; tarihimizde önemli yere sahip müzikle tedavi yöntemleri hakkında öğrencilerimizin bilgilenmelerini ve günümüzde de bu yöntemlerin kullanılabileceğine dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda enstrüman kursları, musiki dinletileri ve tarihte önemli yere sahip şifahanelere geziler düzenlenmesi gibi etkinlikler planlanmıştır.
“Göklere ulaşmak için köklere inmek lazım sözüyle yola çıktık.” diyen proje ekibi, çalışmalarını heyecanla yürütmektedir.  
Bu hanede ruha şifa aş pişer
Şifa dilerseniz size de düşer
Bu kapıdan girmez musibet ve şer
Böyle sıhhat bulur vücud-u beşer

 

 
Bu haber 1269 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YAZARLAR

çankırı haber18 - Çankırı Haberleri
YUKARI