Ana Sayfa   »  Eğitim  »  Finlandiya Hareketliliği Sona Erdi

Tarih: 30-11-2018 15:48:57 Bu haber 2085 defa okunmuştur.


facebook-paylas

Finlandiya Hareketliliği Sona Erdi Eğitim haber18 çankırı

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü´nün 2018 çağrı döneminde kabul edilen "Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum" projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan 3 yurtdışı faaliyetin ilkini gerçekleştirmek üzere: Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu, Hazım Dağlı Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulundan 16 öğretmen ve idareci ile Finlandiya´ya gitmişlerdi.
Hareketliliğe katılan öğretmenler; dört gün boyunca kursa katılarak ve teknolojiyi sınıflarına taşıyabilecekleri Geogebra, Kahoot, Bitly, Edmodo gibi programlar üzerinde uygulamalı çalışmalar yaptı. Helsinki yakınlarında bulunan Mantsala şehrinde ilkokul, ortaokul ve liseye iş başı gözlem ziyaretinde bulunarak çalışmalar yaptılar. 
Öğretmenler gününde de Helsinki'de bulunan katılımcıların öğretmenler günü, Helsinki'de kutlandı. Kutlama sırasında ülkelerinden çok uzakta bulunan öğretmenler, duygulu anlar yaşadı.
Katılımcılar, ülkelerine döndüklerinde öğrendiklerini okullarındaki tüm öğretmenlerle bir çalıştayla paylaşacaklar ve proje çıktılarını yaygınlaştıracaklardır. 

 

 

 
Bu haber 2085 defa okunmuştur.

Etiketler :

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YAZARLAR

çankırı haber18 - Çankırı Haberleri
YUKARI