Bugun...


Tarih: 30-11-2018 15:48:57 Okunma 2328 defaFinlandiya Hareketliliği Sona Erdi Çankırı Eğitim - Çankırı

Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü´nün 2018 çağrı döneminde kabul edilen "Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum" projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan 3 yurtdışı faaliyetin ilkini gerçekleştirmek üzere: Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu, Hazım Dağlı Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulundan 16 öğretmen ve idareci ile Finlandiya´ya gitmişlerdi.
Hareketliliğe katılan öğretmenler; dört gün boyunca kursa katılarak ve teknolojiyi sınıflarına taşıyabilecekleri Geogebra, Kahoot, Bitly, Edmodo gibi programlar üzerinde uygulamalı çalışmalar yaptı. Helsinki yakınlarında bulunan Mantsala şehrinde ilkokul, ortaokul ve liseye iş başı gözlem ziyaretinde bulunarak çalışmalar yaptılar. 
Öğretmenler gününde de Helsinki'de bulunan katılımcıların öğretmenler günü, Helsinki'de kutlandı. Kutlama sırasında ülkelerinden çok uzakta bulunan öğretmenler, duygulu anlar yaşadı.
Katılımcılar, ülkelerine döndüklerinde öğrendiklerini okullarındaki tüm öğretmenlerle bir çalıştayla paylaşacaklar ve proje çıktılarını yaygınlaştıracaklardır. 

 

 

 
Bu haber 2328 defa okunmuştur.

Etiketler :

İlginizi Çekebilecek Diğer Çankırı Eğitim Haberleri


kangiri,kangırı,Çankırı kent merkezi/cankiri,Turistik yerler çankırı Çankırı Eğitim-haber18.com/çankırı-haber Çankırı haberleri,çankırı haber,ÇANKIRI,CANKİRİ,CANKİRİ HABER,HABERLER ÇANKIRI,haberçankırı,çankırı haber sitesi,haber,çankırı merkez 18100 şehir merkezi,Turistik yerler Çankırı çankırı
YUKARI