» »


Okunma 2763 defa
facebook-paylas
Çankırı - Ezgilerin Dili Olmaz Projesi - Eğitim Haberleri haber18 haberleri“Ezgilerin Dili Olmaz” projesi çalışmalarına başladı. Çankırı İl Millî Eğitim Müdürlüğü Yenilikçi Yaklaşımlar kapsamında hazırlanan projede ilimizdeki Türk ve mülteci öğrencilere müzik yetenek taraması yapılmaktadır. Türk çocuklarıyla birlikte oluşturulacak koro da 9 milletten öğrencilerin yer alması hedefleniyor. 
Proje ekibindeki müzik öğretmenleri İbrahim GÖKMEN,  Nilay GÖKMEN, Onur TULGAY, Mustafa ÇAĞIRAN ve Fatih YAVUZ; ilimizdeki tüm ortaokuldaki Türk ve mülteci çocuklara müzik yetenek taraması yapacaklardır. Yetenekli görülen mülteci ve Türk öğrencilerden oluşturulan koro rutin olarak çalışmalara başlayacaktır.
Proje koordinatörü İbrahim GÖKMEN sürecin sonunda farklı dillerde, farklı ülkelerin ezgilerinden oluşan güzel bir konser vereceklerini ifade etti. Ayrıca oluşturulan bu koronun zor şartlardan ülkemize gelen çocuklar için bir kaynaşma vesilesi ve moral olacağını söyledi. Çocukların temiz ve safiyane duygulara sahip olduklarını; dili, milleti ve rengi ne olursa olsun onları kazanmamız gerektiğini dile getirdi.

 

 

 

 

attorney at law :

Bu haber 2763 defa okunmuştur.

Eğitim Haberleri Haberleri
YUKARI