Bugun...
Ana Sayfa  »  Hamdi Bilge Aktaş  »  Eray Yasin IŞIK Vali Hamdi Bilge Aktaş'ı Ziyaret Etti
Tarih: 23-11-2018 22:13:24 Bu haber 3031 defa okunmuştur.çankırı - Eray Yasin IŞIK Vali Hamdi Bilge Aktaş'ı Ziyaret Etti Hamdi Bilge Aktaş

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, senaryo yazarı Ünlü Oyuncu Eray Yasin Işık, Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’ı ziyaret etti.

Vali Hamdi Bilge AKTAŞ ziyaretten duyduğu memnuniyet dile getirerek sanat çalışmalarında başarılar diledi.

Eray Yasin Işık Kimdir
Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, senaryo yazarı. 1 Ocak 1986, Çankırı doğumlu. Marmara Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü mezunu. 1995 yılında henüz çocuk iken  Çankırı Sanat Merkezi'nde tiyatroya başladı. Daha Sonra İstanbul'a yerleşip Sanat Işığı Tiyatro Topluluğu'nda çocuk oyunları oynadı. 

Profesyonelliğe Tuncay Özinel Tiyatrosu ile adım attı. İstanbul Hayal Perdesi'nde Karagöz ve Kukla çalışmalarına katılan oyuncu; Mum Işıgı Tiyatrosu adı altında Karagöz ve Kukla çalışmalarına devam etmektedir. 
Şimdiye dek 4 film ve dizide rol alan Eray Yasin Işık, Seksenler dizisinde Nevzat karakterini canlandırdı.

1995 yılında Çankırı Sanat Merkezi'nde tiyatroya başladı. Daha Sonra İstanbul'a yerleşip Sanat Işığı Tiyatro Topluluğu'nda çocuk oyunları oynadı. Profesyonelliğe Tuncay Özinel Tiyatrosu ile adım attı. İstanbul Hayal Perdesi'nde Karagöz ve Kukla çalışmalarına katılan oyuncu, Mum Işıgı Tiyatrosu adı altında Karagöz ve Kukla çalışmalarına devam etmektedir. Marmara Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü'nü bitirmiştir.

 

 

Vali Hamdi Bilge Aktaş,Oyuncu Eray Yasin Işık,Çankırı Valilik Haberleri,
Bu haber 3031 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Hamdi Bilge Aktaş Haberleri

YUKARI