Ana Sayfa   »  Eğitim  »  Engelliler Gününde gönüllerince eğlendiler

Tarih: 04-12-2018 20:47:11 Bu haber 1905 defa okunmuştur.


facebook-paylas

Engelliler Gününde gönüllerince eğlendiler  Eğitim haber18 çankırı

Çankırı merkezinde bulunan Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Şehit Ömer Faruk Biçer Özel Eğitim ve Meslek Okulu ile Vali Ayhan Çevik Özel Eğitim Uygulama Okulunun ortaklaşa düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Farkındalık programında özel öğrencilerimiz gönüllerince eğlendiler.

Program Hacivat-Karagöz oyunu ile başladı, daha sonrasında günün anısına pasta ikramı yapıldı ve canlı müzik eşliğinde öğrenciler ve öğretmenleri birlikte eğlendi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR, Şube Müdürleri Turhan HAKİOĞLU, Tuncay KAYAPINAR, okul ve kurum müdürleri ile öğretmenler katıldı.

3 Aralık günü, engelli olarak tanımlanan bireylerin haklarına dikkat çekmek, verilen hizmet ve hakların niteliğini artırmak amacıyla 1992 yılından beri Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmektedir.

Bizler de engelli bireylere ve ailelerine sadece eğitim alanında değil hayatın tüm alanlarında engelsiz bir dünya sunabilmek umudu ile Dünya Engelliler Gününü kutluyoruz

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 1905 defa okunmuştur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Eğitim Kategorisi Haberleri

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
YAZARLAR

çankırı haber18 - Çankırı Haberleri
YUKARI