0


Tarih: 28-05-2016 22:34 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 20688 Defa Görüntülendi


0


Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığını İlçe Danışma Toplantısında Yen


AK Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanlığı düzenlediği İlçe Danışma Meclis toplantısında  Çankırı Milletvekili Av Muhammet Emin Akbaşoğlu Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi konulu bilgilendirmede bulundu.

Danışma Meclis toplantısında  Ak Parti teşkilatı da yoğun ilgi gösterdi.  Toplantıya İl Yönetimi yetkilileri,  Merkez İlçe yönetimi , Kadın ve gençlik kolları yetkilileri ile üyeleri katılırken, İlçe Belediye Başkanlarından da katılanlar oldu.

Yapılan sunumlar sonrası açılış konuşması yapan Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, zaman almama adına kısa konuşurken, Kısa süreli yaptığı konuşmada salondakilerden büyük alkış aldı.

Potukoğlu’nun yoğun alkış almasına “önümüzdeki günlerde seçim yok ama. Biz her zaman seçime hazırız. Teşkilatımız yarin seçim varmış gibi her an aktif ve hazır. Kısa sürede mahalle toplantılarımız ile binlerce kişiye ulaştık. Halkla buluşmalarımız aralıksız devam ediyor” dedi

Milletvekili Akbaşoğlu konuşmasına Çankırı ile alakalı konuşmalardan bahsetti daha sonrasında Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemini hakkında katılımcılar bilgi verdi

Akbaşoğlu” Çankırı’nın kalkınması konularında çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu çalışmalar arasında eğitimde bizim için önemsediğimiz konulardan bir tanesi. Daha önce bahsetmiştim. Adalet Lisemiz önümüzdeki eğitim döneminde eğitim vermeye başlayacak. Ayrıca Raylı si
Son günlerde Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonrasında  Raylı sistemler bölümüz de önümüzdeki eğitim döneminde eğitim vermeye başlayacak. Buralardan mezun olan gençlerimiz Bu bölümlerin Yüksek okullarına sınavsız geçecekler.
Raylı sistemler  bölümü meslek alanı geniş imkanları olan bir bölüm. Tren yolları,  tramvaylar,  Asansörler gibi iş imkanı geniş olan bir meslek edinme bölümü. Buralardan mezun olan gençlerimiz güzel işlerde güzel imkanlara sahip olacaklar.

CUMHURBAŞKANI  BAŞKANI TAYYİP ERDOĞAN EYLÜL DE ÇANKIRIYA GELEBİLİR
Eylül Ayında İmam Hatip Külliyemiz tamamlanmış olacak. Milli Eğitim Bakanımızla görüştük imam Hatip lisemiz proje okulu haline geldi. Okulumuzda fen bilimleri ve sosyal bilimler ağırlıklı öğrenciler yetişecek.

Ayrıca okulumuzun açılışına sayın Cumhurbaşkanımızı davet ettik. Cumhurbaşkanlığı Özle kalemi ilede irtibata geçtik. Sayın Cumhurbaşkanımızın o gün programı uygun olması durumunda okulumuzun ve ilimizde  tamlanan kurdelesi kesilmeyi bekleyen bir çok açılışın yapılmasını gerçekleştireceğiz. Bunlardan bir tanesi de Sayın Belediye Başkanımızın yaptırdığı Recep Tayyip Erdoğan parkı”dedi

Milletvekili Akbaşoğlu konuşmasının devamında Yeni Anayasa ve Başkanlık sistemi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Anayasanın tarihi sürecinden de bahseden Akbaşoğlu, yeni anayasanın günümüz için gereksiniminden bahsetti.

Başkanlık sistemi ile de , başkanlık sisteminde bölünme parçalanma eyalet sistemi söz konusu değil.  Tek devlet tek bayrak tek vatan tek milletten oluşan ve çok başlılığın ortadan kalkacak. Daha hızlı daha süratlı  etkin bir şekilde yürütme gücü  milletin oyu ile gelecek kişi tarafından yapılacak.
Yasama yürütme bir birinden ayrı olarak teşkilatlanacak kuvvetler ayrılığı sistemi devam edece k. Kuvvetler bir biri ile çatışmayacak.  Bir biri ile ahenk ve uyum içinde milleti yüceltecek, milleti güçlendirecek şekilde örnek bir şekilde devam edecek” dedi

Daha sonrasında soru cevap ile katılımcılar bilgilendirildi.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com