0


Tarih: 24-05-2016 22:26 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 9031 Defa Görüntülendi


0


Dünya Süt Günü Paneli Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kamp


Dünyada ve Türkiye’de süt sektörü üzerine farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen programa Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rıza Gürbüz, Çankırı Karatekin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yartaşı, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. HüdayiErcoşkun, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Atamer,Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Burhan Demirok,Et ve Süt Kurumu Süt Alım ve Üretim Şube Müdürü Seydahmet Özkan,Atatürk Orman Çiftliği Süt Fabrikası Müdür Yardımcısı Şahin Durna, Çankırı TKDK il Koordinatörü Selim Temeltaş, Çankırı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Çakır, Çankırı ili Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Çendek ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Şehitlerimize saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan panelde “Süt ve Beslenme”, “Türkiye’de Süt Sektörü Analizi”, “Süt Sektörüne Yönelik Destekler ve Teşvikler”, “Süt Sektöründe Üretici Örgütlenmesi” ile “Çankırı ve Süt” başlıklı beş oturum gerçekleştirildi.

Panel katılımcılara süt dağıtılması ve katılım belgesi verilmesiyle sona buldu.


 

 

 


Etiketler:

0  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri