0


Tarih: 17-05-2016 22:56 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 8799 Defa Görüntülendi

0

Vekil Filiz: "Yatırım İstiyorsanız Önce Oraya Huzuru Götüreceksin
Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda gündem dışı söz alarak, Çankırı’yı bir kez daha meclis kürsüsüne taşıdı.

Çankırı’nın kültürel değerleri ve yapılan yatırımlarından söz eden Filiz, Çankırı’daki istikrarın huzur ile sağlandığını vurguladı. Konuşmasına 26 - 29 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Çankırı Tanıtım Günlerine milletvekillerini ve tüm hemşehrilerini davet ederek başlayan Filiz, ‘’ Çankırımızın iki ilçesine iki adet tünel yapılmaktadır. Geçtiğimiz ay Ulaştırma Bakanımız ile birlikte Ilgaz Tüneli ‘’Işık Göründü’’ törenine katıldık. Toplamda 11 km uzunluğundaki bu tünel 717 milyona malolmakta ve 26 km Kastamonu ve 26 km Çankırı İnköy tarafına uzanmaktadır. Gerek sıcak asfalt çalışmaları ile gerekse viyadük, alt ve üst geçitleriyle Kastamonu ilini Çankırımıza ve Ankara’ya yarım saat yakınlaştırmaktadır. Bu tünel Çankırı’dan Kastamonu İnebolu Limanına yapılacak olan nakliyeyi ve turizmi canlı tutacaktır.

Bir diğer tünelimiz ise Çerkeş Tünelimizdir. İhalesi yapıldı. 2.2 km uzunluğunda olan bu tünelimiz, çalışmalarımız bittiğinde Çerkeş ilçemizden bir güzergah değişikliği olacak, Bartın ilimiz ve bazı ilçeleri, Karabük, Safranbolu, Sinop ilimiz ve bazı ilçeleri Gerede üzerinden Ankara’ya ulaşacak ve zamandan kazanacaklardır.  

Ulaşım yatırımlarının dışında, Çankırı yatırımlarından da söz eden Filiz, ‘’ Çankırı’ya bizim dönemimizde yaptığımız ve yapılacak olan organize sanayi alanında 30’ a yakın fabrika gelecek. 5 tanesinin inşaatı bitmek üzere. Japon Lastik Devi bunun en güzel örneği. ‘’ şeklinde konuştu.

Meclis kürsüsünden muhalefete de cevap veren Filiz, ‘’Muhalefetin zaman zaman, hükümetiniz döneminde yapılan bir kat trilyonluk yatırım var mı dediklerinde yerimden cevap vermiyor, dinliyordum. Bugün cevap verme zamanı geldi. Çankırı’ya kim gelir diyorlardı, Çankırı’ya Japonlar geldi. Bir buçuk kat trilyon yatırımı getirdi. Bu yatırım hükümetimizin ülkemize getirdiği istikrar sayesinde.
Peki,  Çankırı neden tercih edildi denildiğinde, Türkiye’de istikrar var ama Çankırı’da da huzur var. Şayet bazı yerlere yatırım gitmiyorsa, önce oraya huzuru götürmek lazım‘’ dedi.

Konuşmasında Ahilik Haftası’na değinen vekil, ahilik denilince esnaf teşkilatının akıllara geldiğini, ahiliğin birbirini kontrol etmek ve birbirine haksızlık etmemek ve sosyo-ekonomik bir düzen olduğunu vurgulayarak tüm Çankırılıların ve ülke esnaflarının da ahilik haftasını kutladı. 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com