0


Tarih: 17-05-2016 22:56 Siyaset Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 8672 Defa Görüntülendi0

Vekil Filiz: "Yatırım İstiyorsanız Önce Oraya Huzuru Götüreceksin


Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda gündem dışı söz alarak, Çankırı’yı bir kez daha meclis kürsüsüne taşıdı.

Çankırı’nın kültürel değerleri ve yapılan yatırımlarından söz eden Filiz, Çankırı’daki istikrarın huzur ile sağlandığını vurguladı. Konuşmasına 26 - 29 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Çankırı Tanıtım Günlerine milletvekillerini ve tüm hemşehrilerini davet ederek başlayan Filiz, ‘’ Çankırımızın iki ilçesine iki adet tünel yapılmaktadır. Geçtiğimiz ay Ulaştırma Bakanımız ile birlikte Ilgaz Tüneli ‘’Işık Göründü’’ törenine katıldık. Toplamda 11 km uzunluğundaki bu tünel 717 milyona malolmakta ve 26 km Kastamonu ve 26 km Çankırı İnköy tarafına uzanmaktadır. Gerek sıcak asfalt çalışmaları ile gerekse viyadük, alt ve üst geçitleriyle Kastamonu ilini Çankırımıza ve Ankara’ya yarım saat yakınlaştırmaktadır. Bu tünel Çankırı’dan Kastamonu İnebolu Limanına yapılacak olan nakliyeyi ve turizmi canlı tutacaktır.

Bir diğer tünelimiz ise Çerkeş Tünelimizdir. İhalesi yapıldı. 2.2 km uzunluğunda olan bu tünelimiz, çalışmalarımız bittiğinde Çerkeş ilçemizden bir güzergah değişikliği olacak, Bartın ilimiz ve bazı ilçeleri, Karabük, Safranbolu, Sinop ilimiz ve bazı ilçeleri Gerede üzerinden Ankara’ya ulaşacak ve zamandan kazanacaklardır.  

Ulaşım yatırımlarının dışında, Çankırı yatırımlarından da söz eden Filiz, ‘’ Çankırı’ya bizim dönemimizde yaptığımız ve yapılacak olan organize sanayi alanında 30’ a yakın fabrika gelecek. 5 tanesinin inşaatı bitmek üzere. Japon Lastik Devi bunun en güzel örneği. ‘’ şeklinde konuştu.

Meclis kürsüsünden muhalefete de cevap veren Filiz, ‘’Muhalefetin zaman zaman, hükümetiniz döneminde yapılan bir kat trilyonluk yatırım var mı dediklerinde yerimden cevap vermiyor, dinliyordum. Bugün cevap verme zamanı geldi. Çankırı’ya kim gelir diyorlardı, Çankırı’ya Japonlar geldi. Bir buçuk kat trilyon yatırımı getirdi. Bu yatırım hükümetimizin ülkemize getirdiği istikrar sayesinde.
Peki,  Çankırı neden tercih edildi denildiğinde, Türkiye’de istikrar var ama Çankırı’da da huzur var. Şayet bazı yerlere yatırım gitmiyorsa, önce oraya huzuru götürmek lazım‘’ dedi.

Konuşmasında Ahilik Haftası’na değinen vekil, ahilik denilince esnaf teşkilatının akıllara geldiğini, ahiliğin birbirini kontrol etmek ve birbirine haksızlık etmemek ve sosyo-ekonomik bir düzen olduğunu vurgulayarak tüm Çankırılıların ve ülke esnaflarının da ahilik haftasını kutladı. 

 


Etiketler:

0

Ana Sayfa


Milletvekili Sabah Namazında Çorba Dağıttı -  - Milletvekili Sabah Namazında Çorba Dağıttı
Çankırı Milletvekili Akbaşoğlu, Sabah Namazında Çorba Dağıttı

Milletvekili Akbaşoğlu, Kermesi Ziyaret Etti -  - Milletvekili Akbaşoğlu, Kermesi Ziyaret Etti
Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Koru Sevindir Kermesini Ziyaret Etti

Milletvekili Akbaşoğlu'nun Seçim İttifakı ile ilgili Konuşması -  - Milletvekili Akbaşoğlu'nun Seçim İttifakı ile ilgili Konuşması
Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU'nun Seçim İttifakı ile ilgili bugün mecliste yaptığı konuşma

İYİ Parti 1. Olagan Kongesi Yapıldı -  - İYİ Parti 1. Olagan Kongesi Yapıldı
İYİ Parti 1. Olan Kongesini Yaptı

700 Kişi İlimizde Mola Verdi - Hacı Ali Dinlenme Tesisleri Servet - 700 Kişi İlimizde Mola Verdi
Kastamonu’dan Ankara’ya giden 700 Kişi İlimizde Mola Verdi

MHP katılım töreni düzenliyor -  - MHP katılım töreni düzenliyor
Milliyetçi Hareket Partisi Çankırı'da katılım töreni düzenliyor

Korayı Erdoğan Genel Merkezde Görev Aldı -  - Korayı Erdoğan Genel Merkezde Görev Aldı
Korayı Erdoğan Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kollarında Yardımcısı Oldu

Akbaşoğlu Kırıkkale STK Platformuna Katıldı - Siyasi Haber - Akbaşoğlu Kırıkkale STK Platformuna Katıldı
Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Kırıkkale STK Platformuna Katıldı

AK Parti Gençlik Başkanı Nizamettin ÜNAL Oldu - Nizamet Ünal - Ak Parti Çankırı Gençlik Kolları Başkanı AK Parti Gençlik Başkanı Nizamettin ÜNAL Oldu
Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Nizamettin ÜNAL oldu

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY  ÇANKIRI resim
.

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans Haber 18 Sitesi © 2018