0


Tarih: 17-05-2016 22:56 Siyaset Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 8628 Defa Görüntülendi

0


Vekil Filiz: "Yatırım İstiyorsanız Önce Oraya Huzuru Götüreceksin


Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda gündem dışı söz alarak, Çankırı’yı bir kez daha meclis kürsüsüne taşıdı.

Çankırı’nın kültürel değerleri ve yapılan yatırımlarından söz eden Filiz, Çankırı’daki istikrarın huzur ile sağlandığını vurguladı. Konuşmasına 26 - 29 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Çankırı Tanıtım Günlerine milletvekillerini ve tüm hemşehrilerini davet ederek başlayan Filiz, ‘’ Çankırımızın iki ilçesine iki adet tünel yapılmaktadır. Geçtiğimiz ay Ulaştırma Bakanımız ile birlikte Ilgaz Tüneli ‘’Işık Göründü’’ törenine katıldık. Toplamda 11 km uzunluğundaki bu tünel 717 milyona malolmakta ve 26 km Kastamonu ve 26 km Çankırı İnköy tarafına uzanmaktadır. Gerek sıcak asfalt çalışmaları ile gerekse viyadük, alt ve üst geçitleriyle Kastamonu ilini Çankırımıza ve Ankara’ya yarım saat yakınlaştırmaktadır. Bu tünel Çankırı’dan Kastamonu İnebolu Limanına yapılacak olan nakliyeyi ve turizmi canlı tutacaktır.

Bir diğer tünelimiz ise Çerkeş Tünelimizdir. İhalesi yapıldı. 2.2 km uzunluğunda olan bu tünelimiz, çalışmalarımız bittiğinde Çerkeş ilçemizden bir güzergah değişikliği olacak, Bartın ilimiz ve bazı ilçeleri, Karabük, Safranbolu, Sinop ilimiz ve bazı ilçeleri Gerede üzerinden Ankara’ya ulaşacak ve zamandan kazanacaklardır.  

Ulaşım yatırımlarının dışında, Çankırı yatırımlarından da söz eden Filiz, ‘’ Çankırı’ya bizim dönemimizde yaptığımız ve yapılacak olan organize sanayi alanında 30’ a yakın fabrika gelecek. 5 tanesinin inşaatı bitmek üzere. Japon Lastik Devi bunun en güzel örneği. ‘’ şeklinde konuştu.

Meclis kürsüsünden muhalefete de cevap veren Filiz, ‘’Muhalefetin zaman zaman, hükümetiniz döneminde yapılan bir kat trilyonluk yatırım var mı dediklerinde yerimden cevap vermiyor, dinliyordum. Bugün cevap verme zamanı geldi. Çankırı’ya kim gelir diyorlardı, Çankırı’ya Japonlar geldi. Bir buçuk kat trilyon yatırımı getirdi. Bu yatırım hükümetimizin ülkemize getirdiği istikrar sayesinde.
Peki,  Çankırı neden tercih edildi denildiğinde, Türkiye’de istikrar var ama Çankırı’da da huzur var. Şayet bazı yerlere yatırım gitmiyorsa, önce oraya huzuru götürmek lazım‘’ dedi.

Konuşmasında Ahilik Haftası’na değinen vekil, ahilik denilince esnaf teşkilatının akıllara geldiğini, ahiliğin birbirini kontrol etmek ve birbirine haksızlık etmemek ve sosyo-ekonomik bir düzen olduğunu vurgulayarak tüm Çankırılıların ve ülke esnaflarının da ahilik haftasını kutladı. 

 


Etiketler:
0

Ana Sayfa


Muhammet Emin Akbaşoğlu - Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Milletvekili Akbaşoğlu Yılın İlk Müjdesini Verdi
Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 2018 Yılının İlk Müjdesini Verdi

ılgaz haberleri - ılgaz doruk otel, bakan veysel eroğlu, millrtvrkili eminak başoğlu hüseyin filiz Ilgaz, Davos'tan Daha iyi Olacak
Emin Akbaşoğlu: Dünya Beşten Büyük. Çankırı Ilgaz, Dünyaca Ünlü Davos''tan Daha İyi Olacak

. - . Akşener, Çankırıda Parti Binasının Açılışını Yaptı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Partinin il başkanlı binasının açılışını yaptı.

Celal Kaman - AK Parti çankırı İl Başkanı Celal Kaman İl Başkanı Celal Kaman Anjiyo Oldu
Ak Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman Anjiyo Oldu

 - Milletvekili Akbaşoğlu Konuşma Yaptı.Şiir Okudu
Milletvekili Akbaşoğlu’nun Medine Muhafızı Fahreddin Paşa ile ilgili Mecliste Konuştu

 - Nihayet Beklenen Olacak
Başbuğ Alpaslan Türkeş’in Adını Taşıyan Park Yeniden Düzenleniyor

 - Celal Kaman Kongrede Başkan Seçildi. Yeni Yönetim
Ak Parti 6. Olağan Kongresi Gerçekleşti. Celal KamanTekrar Başkan Seçildi

 - Başbakan Binali Yıldırım Çankırı’da
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Ak parti Çankırı 6.olağan kongresine katıldı.

Çankırı Milletvekili  Muhammet Emin Akbaşoğlu - Akbaşoğlu Çankırı’yı Türkiye ’nin Gündemine Taşıdı
Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Çankırı’yı Türkiye ’nin Gündemine Taşıdı

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com