0


Tarih: 12-05-2016 14:41 Gundem Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 9723 Defa Görüntülendi


0


Bireysel Genç Girişim Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı Düzenle


Bireysel Genç Girişim Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı Düzenlendi
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıya Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ziya Şimşek ve Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Özkan, Bireysel Genç Girişim (BİGG) Ankara Proje Yöneticisi İsmail Atay, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
TÜBİTAK projelerine başvuru ve değerlendirme süreçlerinin konu alındığı toplantıda, Prof. Dr. Cem Özkan ve İsmail Atay, birlikte yapmış oldukları bitkileri koruma amaçlı bir biyolojik mücadele yöntemi olan “Faydalı Böcek” projesini anlattılar.
Girişimcilik ve Türkiye’deki girişimcilik faaliyetlerini anlatarak konuşmasına başlayan Prof. Dr. Cem Özkan, TÜBİTAK’ın proje destekleri ve Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ANKARATTO) hakkında detaylı bilgiler verdi. Özkan, kendisine girişimcilik ile ilgili yöneltilen eleştirilerde, yeterli kaynağın olmasına karşın yeterli fikrin olmayışı olduğunu, bu sebeple de üniversiteler ve akademisyenler olarak üzerlerine daha fazla sorumluluk almaları gerektiğini dile getirdi. Yaşanılan yerin girişimciliğe bir engel olmadığını da beliren Özkan, girişimciliğin herkesin içinde var olan bir şey olduğunu fakat ya körelmiş durumda, ya da hiç ortaya çıkmamış durumda olduğunu söyledi.
Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı’nın işleyişi hakkında bilgiler veren İsmail Atay ise, herkesin bir iş fikrinin olabileceğini, önemli olan şeyin cesaretin ortaya konulması ve iş fikrinin harekete geçirilmesi olduğunu belirtti.
Prof. Dr. İbrahim Demirtaş’ın Prof. Dr. Cem Özkan ve İsmail Atay’a katılımlarından dolayı teşekkür etmesiyle toplantı son buldu.

Fotoğraf:


Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com