0


Tarih: 11-05-2016 19:08 Egitim Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 9734 Defa Görüntülendi


0


İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan Gençleri Geleceğini Planlı


Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 2016 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanan ‘Çankırı Gençleri Geleceğini Planlıyor’ projesi kapsamında ilimiz merkezindeki liselerde öğrenim gören yaklaşık 1300 lise son sınıf öğrencisine yönelik olarak Kariyer Rehberliği Eğitimleri yapıldı.

Lise son sınıfta öğrenim gören ve üniversite tercihlerini yapacak olan öğrencilerimizin gelecekle ilgili kariyer planlarıyla alakalı daha doğru kararlar verebilmeleri için hazırlanan proje kapsamında düzenlenen eğitimler 10-11 Mayıs 2016 tarihlerinde Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’nın katılımı ile Çankırı Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Zülfiye ACAR ŞENTÜRK’ün eğitimci olarak katıldığı faaliyetlere ilimiz merkez liselerinin son sınıflarında öğrenim gören öğrencilerimiz katıldı. ‘Kariyer nedir, kariyer planlamamızı nasıl yapmalıyız, geleceğe dair planlarımızı meslek seçimi açısından nasıl şekillendirmeliyiz’ gibi sorulara cevap veren eğitim faaliyeti öğrencilerin bireysel sorularının da yanıt bulduğu bir ortamda gerçekleştirildi.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘Çankırı Gençleri Geleceğini Planlıyor’ projesinin hazırlanması ve uygulanmasındaki desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN’a, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği’ne, okul yöneticileri ve öğrencilerimize ayrıca AB ve Dış İlişkiler Bürosu personelimize teşekkür ederiz.  
 


 


 

 


 

 

Etiketler:

0  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com