0


Tarih: 08-05-2016 16:52 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 20029 Defa Görüntülendi

0

Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz Hastane ve Hükümet konağı ala

Hafta sonu Çankırı’da inceleme ve gezilerde bulunan Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz ile yaptığımız görüşmede Filiz, çeşitli konulara  hakkında açıklamalarda bulundu

Son günlerde Çankırı hastanesi ile alakalı bir çok şeyler konuşuldu ancak yetkililerden açıklayıcı cevaplar gelmemişti.

Milletvekili Filiz ile yaptığımız konuşmada ilimizle alakalı bir çok konuya vakıf olduğunu belirten Filiz ile yaptığımız konuşmalar da bunu gösterdi.

Devlet hastanesi alakalı sorunlara da vakıf Olan Milletvekili Filiz Öncelikle Yeni hastane konusunun bir an önce çözüme kavuşması gerektiğini diğer olayların hakında da  gerekenler yapılır ifadelerini kullandı.

Milletvekili Filiz” İlimizin yeni hastanesi bir an önce yapılması gerekir.  Bu konuda aralıksız çalışıyorum.  Hastanemizin halini sizde biliyorsunuz. Kayıyor, her geçen gün biraz daha kayıyor.
Geçtiğimiz hafta Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz ile son şehidimizin aile büyüklerini ziyaret ettik.
Dönüşte Bakanımızla birlikte ilimiz merkezinden geçtik. Bu esnada Yeni Valilik binamızın inşaatını gösterdim.  Desteklerinden dolayı kendisine teşekkür ettim.

Beraberliğimiz esnasında yeni hastanemizin yapılacağı bina konusunda kendisine Valilik binasının yanında bulunan 100 dönümlük alandan bahsettim.
Kendisi konuyu Sağlık bakanı ile de görüşmem gerektiğini ifade ederek olumlu bir cevap verdi.
Sağlık bakanımız yeni  hastaneye sıcak bakmasa da hastanemizin durumunu anlattığımda bana hak verdiler.
Yeni arazi ile alakalı Şehircilik ve Çevre il Müdürlüğü ile görüşülerek gerekli bilgilerin verilmesini istedi.
İl Başkanımız Celal Kaman, Şehircilik ve Çevre il Müdürlüğü personel ve yetkilileri ile arazide gerekli incelemelerde bulunduk.

YENİ VALİLİK BİNASINDA SON DURUM

Hatta aynı gün yeni  Valilik binasında da incelemelerde bulunduk.   Yeni hükümet konağı inşaatının %15 geriden geldi ifade edildi.
İnşaat yetkilileri ile görüştüğümüzde bazı aksaklıkların olduğu ifade edildi.
İnşaat yetkililerine “  ben Ankara’da yapılması gerekenleri yapacağım. Ankara’daki işlemleri tamamladığımda sizlerde burada çalışmalara hız vereceksiniz. Altı ay içerisinde %15  kapatıp %30 luk iş yapmış olacaksınız dedim.

Sadece ben değil hükümetimiz de işlerin bir an önce tamlanmasını  istiyor.  Bu vesile ile çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.  

İmkanlar nispetinde de  gerek şehir merkezinde gerekse ilçelerde halkımızla birlikte olmaya çalışıyoruz.
Bu günde Yapraklı'da Şükür duasına katıldık.”dedi

Sayın Vekilimizi daha fazla  meşgul etmemek adına, Atamalar ve personeller hakkındaki  düşüncelerini ilk müsait  olduğu bir zaman  diliminde konuşup kamuoyu ile paylaşacağız.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com