0


Tarih: 05-05-2016 17:41 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 8999 Defa Görüntülendi


0


Çankırı Belediyesi Hanım Lokalleri Bin Emek Bin Kadın sergisi ile


Çankırı Belediyesi Hanım Lokalleri “Bin Emek Bin Kadın” sergisi ile kadın emeğini gözler önüne seriyor. Hanım Lokallerinde eğitim alan kursiyerlerin el yapımı ürünlerinden oluşan serginin ilki Kırkevler Hanımlar Lokalinde Çankırılıların beğenisine sunuluyor.

Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından şehrin altı farklı noktasında Çankırı’da yaşayan kadınların hizmetine sunulan  Hanım Lokalleri ile Esentepe Kültür Merkezi ve Kadın Eğitim Kültür Merkezi kursiyerleri, sezon boyunca yaptıkları göz nuru ürünleri sergilemeye başladı. Geleneksel hale gelen kadın çalışmaları dönem sonu sergilerinin ilk durağı Kırkevler Hanımlar Lokali oldu.

Açılışa katılan Belediye Başkanı İrfan Dinç, kadınlara verdikleri değerin ve önemin haklılığını bir kez daha gördüklerini ifade etti. Hanımlara yönelik olarak her zaman özenle gayretle çalıştıklarının altını çizen Dinç, "Bugün burada görmüş olduklarımız, sergide yer alan el emeği ürünler aslında bizlerin ne kadar doğru işler yaptığımızın da bir göstergesi. Göreve geldiğimizden bu güne kadar, kadınlarımıza her zaman değer verdik ve onların emeklerine, becerilerine sahip çıktık. Kadınlarımız merkezlerimizde açmış olduğumuz kurslarla birlikte hem sosyal hayatın bir parçası haline geldiler, hem de kendi ürünlerini kendi el becerileri ile yapıp işler hale geldiler. Bu da onların ev ekonomisine ve aile hayatına katkısını artırdı. Bizler kadınlarımıza gereken desteği ve hizmeti gösterdik. Onlar da bu kendilerine gösterilen değerin hakkını fazlasıyla verdiler. Sergideki ürünler birbirinden güzel, birbirinden özel ve emek isteyen şeyler. Ben öncelikle değerli hanfendilerimizi kutluyorum. Çok güzel işler çıkarmışlar, çok önemli işler yapmışlar. Kadınlarımızın ellerine ve emeklerine sağlık. Bu el emeği göz nuru ürünlerini görmek hepimizi gururlandırdı. Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi;9-10 Mayıs tarihleri arasında Gülbahar Hatun, 12-13 Mayıs’ta Buğday Pazarı, 16-17 Mayıs’ta Abdulhalik Renda Mahallesi, 18-19 Mayıs’ta Aksu Hanım Lokalleri ile  23-24  Mayıs’ta Esentepe Kültür Merkezi ve 25-26 Mayıs tarihleri arasında Çankırı belediyesi kadın eğitim Kültür Merkezinde devam edecek. 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 


Etiketler:

0  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com