0


Tarih: 05-05-2016 17:41 Belediye Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 8781 Defa Görüntülendi


0

Çankırı Belediyesi Hanım Lokalleri Bin Emek Bin Kadın sergisi ile


Çankırı Belediyesi Hanım Lokalleri “Bin Emek Bin Kadın” sergisi ile kadın emeğini gözler önüne seriyor. Hanım Lokallerinde eğitim alan kursiyerlerin el yapımı ürünlerinden oluşan serginin ilki Kırkevler Hanımlar Lokalinde Çankırılıların beğenisine sunuluyor.

Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından şehrin altı farklı noktasında Çankırı’da yaşayan kadınların hizmetine sunulan  Hanım Lokalleri ile Esentepe Kültür Merkezi ve Kadın Eğitim Kültür Merkezi kursiyerleri, sezon boyunca yaptıkları göz nuru ürünleri sergilemeye başladı. Geleneksel hale gelen kadın çalışmaları dönem sonu sergilerinin ilk durağı Kırkevler Hanımlar Lokali oldu.

Açılışa katılan Belediye Başkanı İrfan Dinç, kadınlara verdikleri değerin ve önemin haklılığını bir kez daha gördüklerini ifade etti. Hanımlara yönelik olarak her zaman özenle gayretle çalıştıklarının altını çizen Dinç, "Bugün burada görmüş olduklarımız, sergide yer alan el emeği ürünler aslında bizlerin ne kadar doğru işler yaptığımızın da bir göstergesi. Göreve geldiğimizden bu güne kadar, kadınlarımıza her zaman değer verdik ve onların emeklerine, becerilerine sahip çıktık. Kadınlarımız merkezlerimizde açmış olduğumuz kurslarla birlikte hem sosyal hayatın bir parçası haline geldiler, hem de kendi ürünlerini kendi el becerileri ile yapıp işler hale geldiler. Bu da onların ev ekonomisine ve aile hayatına katkısını artırdı. Bizler kadınlarımıza gereken desteği ve hizmeti gösterdik. Onlar da bu kendilerine gösterilen değerin hakkını fazlasıyla verdiler. Sergideki ürünler birbirinden güzel, birbirinden özel ve emek isteyen şeyler. Ben öncelikle değerli hanfendilerimizi kutluyorum. Çok güzel işler çıkarmışlar, çok önemli işler yapmışlar. Kadınlarımızın ellerine ve emeklerine sağlık. Bu el emeği göz nuru ürünlerini görmek hepimizi gururlandırdı. Ben hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi;9-10 Mayıs tarihleri arasında Gülbahar Hatun, 12-13 Mayıs’ta Buğday Pazarı, 16-17 Mayıs’ta Abdulhalik Renda Mahallesi, 18-19 Mayıs’ta Aksu Hanım Lokalleri ile  23-24  Mayıs’ta Esentepe Kültür Merkezi ve 25-26 Mayıs tarihleri arasında Çankırı belediyesi kadın eğitim Kültür Merkezinde devam edecek. 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 


Etiketler:
0

Ana Sayfa


Bu Çocuklar İtfaiyeci Olmak İstiyorlar - - Bu Çocuklar İtfaiyeci Olmak İstiyorlar
Çankırı İtfaiyesinde Uygulamalı Eğitim Gören Çocuklar İtfaiyeci Olmak İstiyorlar

Astarlızade Hilmi Efendi ve Hacı Sabiha Anne Anıldı - - Astarlızade Hilmi Efendi ve Hacı Sabiha Anne Anıldı
Kadınlar Astarlızade Hilmi Efendi ve Hacı Sabiha Anne’yi Andı

Belediyes Yaşlıları Yemekte Buluşturdu - - Belediyes Yaşlıları Yemekte Buluşturdu
Belediye160 yaşlı vatandaşı yemekte buluşturdu

142 Öğrenci Yarıyıl Karne Tatilinde Ilgaz'ı Gezidi - - 142 Öğrenci Yarıyıl Karne Tatilinde Ilgaz'ı Gezidi
Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi Yarıyıl Karne Tatilinde Ilgaz'ı Gezidi

Çankırı’da Galericilerin Şehir Dışına Taşınması - - Çankırı’da Galericilerin Şehir Dışına Taşınması
Otomobil Ve Traktör Galericileri İle İstişare Toplantısı Düzenledi

İrfan Dinç, Başarılı Haltercileri Ödüllendirdi - - İrfan Dinç, Başarılı Haltercileri Ödüllendirdi
İrfan Dİnç. Türkiye 2.si, Türkiye 3.sü Haltercileri Ödüllendirdi

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başladı - - Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başladı
Çankırı'da Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başladı

Çankırı’da Sevgi Evlerine Anne Şefkati - Çankırı Belediye Haberleri - Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dİbç Çankırı’da Sevgi Evlerine Anne Şefkati
Çankırılı Kadınların Sevgi Evlerine Anne Şefkati

Özel Öğrenciler Bilim ile Tanışıyor - Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi - Çankırı Belediye Başkanı irfan dinç Özel Öğrenciler Bilim ile Tanışıyor
Çankırı'da Özel Öğrenciler Bilim ile Tanışıyor

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


regent cruises
  regent cruises - rssc
.