0


Tarih: 05-05-2016 13:54 Saglik Haberleri Muhabir: Kubilay  Bu haber: 13771 Defa Görüntülendi

0

Çankırı Devlet Hastanesinde El Hijyeni Etkinliği
     Çankırı Devlet Hastanesi Çalışanları  Dünya El Hijyeni Gününde hasta ve yakınlarına El Hijyeninin önemini anlatmak için stand kurup farkındalık yaratacak etkinlikler yaptılar. Hasta ve Yakınları etkinliği ilgiyle takip ettiler.
 
Konuyla ilgili Hastane Yetkileri aşağıdaki açıklamayı yayınladılar.
 
"Bugün "Dünya El Hijyeni Günü". Dünya Sağlık Örgütünün 2005 yılından beri sürdürdüğü "Temiz Bakım Güvenli Bakımdır" (Clean Care is Safer Care) kampanyası kapsamında yürütülen "Ellerini Temizle: HAYAT KURTAR" (SAVE LIVES: Clean Your Hands). sloganıyla hayat bulan çalışma, el hijyeni konusunda özellikle sağlık çalışanlarının bilgi ve farkındalık düzeyini artırmayı ve el hijyeni uyumunu istenen düzeye getirmeyi, dolayısı ile hasta güvenliğini tehdit eden hastane enfeksiyonlarını engellemeyi amaçlıyor. Bu amaç çerçevesinde 5 Mayıs tarihi DSÖ tarafından "Dünya El Hijyeni Günü" olarak ilan edildi. Biz, bu vesile ile sizlere web sitemizin el hijyeni bölümünün "TEMİZ ELLER GÜVENLİDİR" sloganı ile bir kez daha şunu hatırlatmak istiyoruz:

Tüm çalışanlarımız hastalarımız için çok önemlisiniz.

Temiz ellerinizle onların şifa kaynağısınız."


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com