0


Tarih: 01-05-2016 18:59 Siyaset Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 22197 Defa Görüntülendi

0


Sosyal medyada ve bazı gazeteler de , Çankırı ve Bakan Eroğlu ile


Çankırı konulu Bakan Eroğlu ile alakalı gerçek dışı haberleri özellikle :
TBMM Genel Kurulu bu hafta malım partinin, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu hakkında verdiği Gensorunun gündeme alınıp alınmayacağına ilişkin görüşmeler alakası olabileceği akıllara geliyor.

Çankırı’nın çok sevdiği Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile alakalı çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı halk arasında konuşulmaya başlarken bunları yapanlar Çankırılının bakana olan sevgisini azaltamayacağı da halk arasında konuşuluyor.

Muş’daki görevindeyken geçici görevle Şırnak göreve giden , Astsubay Kıdemli Çavuş Serdal Candan Uyanık PKK'lı teröristlerin açtığı ateşte yaralandıktan sonra kaldırıldığı Şırnak Askeri Hastanesi'nde şehit oldu.

Şehidimiz Serdal Candan Uyanık’ın cenaze töreni ve Bakan Eroğlu’nun  ilimizle alakalı ziyareti ile olumsuz ağlılar yaratılmaya çalışılmakta. Bunlar gerçeği yansıtmamaktadır.

 Daha önceden planlanan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ilmiz programı ile şehidimiz programı arasında kurulan bağlandı alt niyetli kişiler tarafından  çarpıtılmaya çalışılmıştır.

Şehidimizin cenaze programı Şehit ailesi ile Genel Kurmay Yetkililerinin görüşerek cenaze töreninin vakti ikindi namazına müteakip olduğunun  belirlenmesine  rağmen programın farlıymış gibi yansıtılmaya çalışıldı.

Bakanı Eroğlu ve Milletvekillerimiz  Ankara’da helikopter ile ilimizde sabah saat : 9:30 sıralarında geldiler.

Şehidimizin cenaze töreni İkindi namazına müteakip olması nedeni ile Çankırı’da ki programlar Gerçekleştirildi.

Programlar kapsamında Bakan Eroğlu, Bakanlık Genel Müdürler,  ilimiz  ve ilçe yetkilileri ile ilimizin yatırımları konusunda brifing ve karşılıklı bilgi alışverişi de bulunuldu. Topantıya katıldı. İlimizde ziyaretler de bulundu.

BAKAN KENDİ PASTASINI DEĞİL ENGELLİ KARDEŞİMZİN PASTASINI KESTİ

Bakan Eroğlu’nun Belediye ziyareti sırasında birimlerin dolaşıldığı esnada belediye koridorunda ,Engelli bir genç için ailesi çocukları için doğum günü pastası hazırlamış bakanın oradan geçtiği esnada  bu pastanın kesilmesini de Bakan Eroğlun’dan talep ettiler.

Bakan Eroğlu alenin bu talebini geri çevirmemiş ve doğum günü pastasını keserek , engelli gencimize ve orada bunanlara kestiği pastadan ikram etti.

Bu engelli kardeşimizin doğum günü pastasını kesip o kardeşimizin doğum gününü kutlamaktan daha doğal ne olabilir .  Buda sizin bakış açınıza bağlı..

BAKAN CUMA NAMAZINI ÇANKIRI’DA KILDI
Şehit töreninin ikindi namazı sonrası olması sebebiyle,  Bakan Eroğlu  ve berberdekiler Cuma Namazını Çankırı’da vatandaşlarla kıldı.
 
Daha sonrasında belediye meydanında toplu açışlar ve temel atma töreni gerçekleşti. sonrasında Ilgaz ilçemize geçildi.

Edinilen  Bilgiler göre Bakan Eroğlu’nun Ankara’daki programını iptal ederek şehidimizin törenine katıldı.

Bakan ve beraberindekiler Ilgaz ilçemize araçlarla 25 dakika gibi bir sürede ulaştı.

Cenaze namazı öncesi Ilgaz’a intikal eden Bakan Eroğlu ve beraberindekiler cenaze programına kadar şehidimizin yakınları ile beraber oldular. Sonrasında da hep birlikte Şehidimizin cenaze töreni gerçekleşti.

Sosyal medyadaki olumsuz haber ve yorumlar bir çok kişi tarafından şaşkınlıkla karşılanırken ,

Bu tür yazı yazanların program hakkında ve yaşananların ayrıntılarını bilmedikleri için bu tür yazılar yazdıkları düşünülse de.  Halk bunun Gensoru ile alakalı olabileceğini ve bütün  bu  alt niyetli haberlerin bakanımıza olan sevgimizi etkilemeyeceği  konuşuluyor.
 
 BENZER BİR AÇIKLAMADA  ÇANKIRI VALİSİ VAHDETTİN ÖZCAN’DAN GELDİ

 BASIN AÇIKLAMASI
Sözcü adlı gazetenin 01.05.2016 Pazar günü yayınlanan nüshasında yer alan ‘’Bekletin Şehidi Doğum Günü Kutlaması Bitsin, Bakan Gelecek!’’ şeklindeki başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır.
Bu nedenle; Aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.
Muş İlinden Şırnak İli Cizre İlçesine geçici görevle giden 28.04.2016 Perşembe günü Saat 18.00 civarında alçaklarca ve hainlerce şehit edilen J. Astsb. Kd. Üçvş. Serdal Candan Uyanık’ın naa’şı eşi, muhterem annesi, babası, kardeşleri ve yakınlarının özellikle il dışından Ankara ve İstanbul’dan cenazeye katılacak akrabalarının bulunduğu hususundaki talepleri üzerine Ilgaz İlçe Merkezinde İkindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra Yuvasaray köyümüzde defnedilmesi yerine getirilmiştir. Şehidimizin ailesinin talebi doğrultusunda yapılan bu işlemin isabetliliği İstanbul’dan cenazeye katılım için gelen şehit yakınlarının saat 15.00 sularında Ilgaz İlçe Merkezimize ulaşmış olmasıyla da doğrulanmaktadır. Kısaca; gazetedeki haberin aksine şehidimizin aziz naa’şı ailenin talebi yerine getirilerek, İlimize açılış ve temel atma hizmetleri için gelen Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun katılımı ile ve çok büyük bir dini merasimle defnedilmiştir.
Aziz Ilgazlılar ve Çankırılılara şükranlarımı ve taziyelerimi sunarım.
Söz konusu haberde yer alan ‘’Cenazeden Önce Pasta Kesti, Açılış Şovu Yaptı, Keyfi Yerindeydi.’’ Şeklindeki haber de basın ahlak ilkelerine aykırıdır. Engelli ve benim de yakından tanıdığım Halim Yavuzel adlı gencimizin doğum günü olması münasebetiyle Çankırı Belediyesinde Sayın Bakanımızca gerçekleştirilen ziyaret ve basın toplantısı sonrasında engelli gencimiz Halim Yavuzel’in ısrarlı talebi üzerine belediyeden ayrılırken koridorda gerçekleşen ve engelli bir vatandaşımızın, gencimizin insani ve ısrarlı bir isteğinin yerine getirilmesinden ibarettir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti şehidine, şehit yakınına gerekli ihtimamı ve özeni göstermektedir. Onlar bize aziz milletin emanetidir. Olayın çarpıtılarak, akıl dışı ve gerçek dışı basın ahlak ilkeleri ile bağdaşmayacak şekilde haber yapılması Çankırılılara, şehidimize ve şehidimizin yakınlarına yapılan bir hakarettir.
Basının ve Yüce Türk Milletinin Bilgisine Sunulur.
Vahdettin Özcan
Çankırı Valsi
 
 

BENZER BİR AÇIKLAMADA BAKAN PROF. DR. VEYSEL EROĞLU'DAN GELDİ

Sözcü Gazetesinden Büyük Yalan!!!!
Sözcü Gazetesinin 01.05.2016 tarihli sayısında yer alan “Beklettin Şehidi Doğum Günü Kutlaması Bitsin, Bakan Gelecek” başlıklı haberinizle alakalı olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.
Söz konusu haberde Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun doğum günü kutlaması yapmak için şehit cenazesinin ertelendiği yönünde tamamen yalan bir haber yayınlamıştır.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Çankırı’da bazı tesislerin temel atma ve açılışını gerçekleştirmiş ayrıca ilde bir dizi ziyaretlerde bulunmuştur. Sayın Bakanımız programı çerçevesinde Çankırı Belediyesi ziyaretini yatırımların yerinde etkin bir şekilde takibi için Genel Müdürlerin iştirakiyle gerçekleştirmiştir. Çankırı Belediye’sine özel bir doğum günü daveti için gidilmemiştir. Bakanın haberi olmadan bir engelli vatandaşımız için ani olarak hazırlanan bir doğum günü pastası ile karşılaşılmıştır. Toplumda pozitif ayrımcılık yapılması gereken engelli bir vatandaş için hassasiyet gösteren Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Belediye Engelli Koordinasyon üyesi Halim Yavuzel’in ricasını geri çevirmeyerek doğum günü pastasını kesmiş, aslında bu vatandaşımızı mutlu ederek insani bir vazifeyi yerine getirmiştir.
Şırnak’ta şehit düşen Çankırı Ilgaz'lı Astsubay Kıdemli Çavuş Serdal Candan Uyanık’ın cenazesinin ikindi namazında kaldırılması ise şehidimizin İstanbul'da bulunan yakınlarının cenaze merasimine yetişebilmeleri maksadıyla ailesi tarafından talep edilmiş olup Valiliğin belirlediği defin işlemlerine göre yürütülmüştür. Şehidimizin defin işlemlerinin Sayın Bakanımızın programından dolayı geciktirildiği kesinlikle gerçek değildir. Sayın Bakanımız tarafından cenazenin bekletilmesi asla söz konusu değildir. Şehit cenazesi üzerinden bu şekilde bir haber yapılmış olması hem şehidimize, hem acılı ailesine, hem de Sayın Bakanımıza yapılan bir büyük bir haksızlıktır. Orman ve Su İşleri Bakanı Çankırı'ya Cuma günü sabahı gelmiş olup, şehidimizin cenaze namazının ikindi namazından sonra kılınacağının ilan edilmesi üzerine Cuma namazını Çankırı'da kıldıktan sonra açılış ve temel atma merasiminde şehidimiz için rahmet niyazında bulunmuş ve Çankırı Valimizle birlikte bir minibüs ile Ilgaz'a giderek orada ikindi namazını kıld
ıktan sonra kahraman şehidimizin cenaze namazına katılmıştır.
Netice itibari ile söz konusu haberde yer alan iddialar bütünüyle akıl dışıdır, gerçek dışıdır ve basın ahlak ilkeleri ile de bağdaşmamaktadır.
Basının ve Kamuoyunun Bilgisine Sunulur

Etiketler:
0

Ana Sayfa


Yeni Çankırı  Devlet Hastanesi - Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Çankırı Hastanesi Yatırım Programına Alındı
Çankırı’da yapılması planlanan Yeni Hastane 2018 yatırım programına alındı

Muhammet Emin Akbaşoğlu - Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Milletvekili Akbaşoğlu Yılın İlk Müjdesini Verdi
Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 2018 Yılının İlk Müjdesini Verdi

ılgaz haberleri - ılgaz doruk otel, bakan veysel eroğlu, millrtvrkili eminak başoğlu hüseyin filiz Ilgaz, Davos'tan Daha iyi Olacak
Emin Akbaşoğlu: Dünya Beşten Büyük. Çankırı Ilgaz, Dünyaca Ünlü Davos''tan Daha İyi Olacak

. - . Akşener, Çankırıda Parti Binasının Açılışını Yaptı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İyi Partinin il başkanlı binasının açılışını yaptı.

Celal Kaman - AK Parti çankırı İl Başkanı Celal Kaman İl Başkanı Celal Kaman Anjiyo Oldu
Ak Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman Anjiyo Oldu

 - Milletvekili Akbaşoğlu Konuşma Yaptı.Şiir Okudu
Milletvekili Akbaşoğlu’nun Medine Muhafızı Fahreddin Paşa ile ilgili Mecliste Konuştu

 - Nihayet Beklenen Olacak
Başbuğ Alpaslan Türkeş’in Adını Taşıyan Park Yeniden Düzenleniyor

 - Celal Kaman Kongrede Başkan Seçildi. Yeni Yönetim
Ak Parti 6. Olağan Kongresi Gerçekleşti. Celal KamanTekrar Başkan Seçildi

 - Başbakan Binali Yıldırım Çankırı’da
AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Ak parti Çankırı 6.olağan kongresine katıldı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
Insurance Quotes, Free Insurance Quotes,Free Insurance Quotes Online, Online Insurance Comparison,Get multiple online Save money with free insurance quotes from top insurance companies. Compare rates now for all your insurance needs at Save Money Now  insuranceQuotes insurance quotes within minutes using our free online tool. Compare rates and coverage for the best optio
usinsuranceonline.com