0


Tarih: 27-04-2016 15:15 Belediye Haberleri Muhabir: Haberci  Bu haber: 11128 Defa Görüntülendi


0


Çankırı'lı Hanımlar Kutlu Doğum'u Selavat-ı Şerif'ler


Çankırı Belediyesi, Kutlu Doğum haftası nedeniyle kadınlara yönelik olarak bir program düzenledi. 100. Yıl Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe Çankırılı hanımlar yoğun ilgi gösterdi.

Çankırı Belediyesi, bünyesinde çalışmalarını sürdüren Hanımlar Lokalleri ve Kültür Merkezlerinin iş birliğiyle gerçekleştirdikleri Kutlu Doğum programı düzenledi. Düzenlenen etkinliğe Çankırılı Hanımlar yoğun ilgi gösterdi.

Peygamber Efendimizin doğum gününü kutlamak, onun değerli hayatını anlamak ve yaşamak amacıyla bir araya gelen Çankırılı Hanımlar, belediyenin düzenlediği program kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle efendimizi bir kez daha yad etti. Hanımlar, programda okunan ilahiler ve naad- şeriflerle yüreklerinin pasını silerken, coşkulu şiirlerle de manevi bir yolculuğa çıktılar.

Programda Hanım Lokallerine bağlı kursiyer hanım efendiler tarafından Peygamber Efendimizin hayatının canlandırıldığı tiyatro oyunu ve slayt gösterisi hanımlar tarafından beğeni ile karşılandı. Sema gösterilerinin de yer aldığı programda kadın hocalar tarafından Mevlid-i Şerif de okundu. Sema gösterileri ve ilahiler eşliğinde devam eden programda, Çankırılı Hanımlar duygu dolu anlar yaşadı.

 
Programa katılan ve yapılan sunumlardan çok etkilendiklerini söyleyen hanımlar, Peygamber Efendimizin hayatını böylesine önemli ve anlamlı etkinliklerle kutlanmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirlerken, programın düzenlenmesini sağlayan Belediye Başkanı İrfan Dinç'e ve eşi Zeynep Perihan Dinç'e teşekkür ederek hayır dualarda bulundular.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 19-08-2018 22:55 - Çankırı haberleri