-
 

 
0

Tarih: 25-04-2016 15:57 cerkes Muhabir: Turgut Reis  Bu Sayfa: 8191 Defa Görüntülendi0

Prof. Dr. Rıza GürbüzÇerkeş Meslek Yüksekokulu Hazırlıkları İçin

Prof. Dr. Rıza Gürbüz Çerkeş Meslek Yüksekokulu Hazırlıkları İçin Çerkeş Ziyaretinde Bulundu

Çankırı Karatekin Üniversitesi Çerkeş Meslek Yüksekokulunun kuruluş hazırlıklarını yapmak üzere, Rektör Yardımcısı ve MYO Müdürü Prof. Dr. Rıza Gürbüz Başkanlığında 12 (oniki) kişilik akademik ve teknik heyet 22 Nisan 2016 tarihinde, Yıldızlar Holdingin Kurşunludaki Seramik ve Granit Fabrikasını, Çerkeş Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Yüksekokulun kuruluş hazırlıkları ve daha sonraki süreç içindeki işbirliği çalışmalarını görüştüler. 

Yıldızlar Holding Seramik ve Granit Fabrikası yöneticileri ile yapılan görüşmede; Çerkeş Meslek Yüksekokulu,  Endüstriyel Cam ve Seramik bölümüne alınacak öğrencilerin başarılı olanların tamamının fabrikada istihdam edilmesi, tüm öğrencilere staj imkanı verilmesi ve eğitim süresince de öğrencilerin plan dahilinde fabrikanın imkanlarından yararlandırılması konusunda mutabakat sağlandı.

Daha sonra 700.000 (yediyüzbin) metrekare kapalı alana sahip Avrupa’nın en büyük fabrikalarından birisi olan Yıldızlar Holding Seramik ve Granit Fabrikasını üretim hattı gezildi ve yetkililerden bilgi alındı.

Fabrika ‘da şu an 800 kişi çalışmakla birlikte önümüzdeki yıllarda bu sayının kademeli olarak 2500 lere çıkarılmasının planlandığı bildirildi. Çerkeş MYO’da açılan Endüstriyel Cam ve Seramik programının bu açıdan çok isabetli bir karar olduğu tekrar vurgulandı.

Daha sonra Çerkeş Belediye Başkanı Sayın Hasan Sobacı makamında ziyaret edildi.  Son olarak Çerkeş Meslek Yüksekokulunun binaları gezilerek , Okul bünyesinde akademik ve idari yerleşim planı üzerinde çalışmalar  yapıldı.  Çerkeş Belediyesinin ve diğer birimlerin yapacağı çalışmalar ile Üniversitenin sağlayacağı katkılar konusunda da Çerkeş Belediye Başkanı Sayın Hasan Sobacı ile görüşmeler yapıldı ve bir plan oluşturuldu.

2016 -2017 Eğitim –Öğretim Yılında Çankırı Karatekin Üniversitesi Çerkeş Meslek Yüksekokulu Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümünü tercih edecek öğrencilere burs verilecektir. Konuyla ilgili ayrıntılı açıklama en geç Mayıs ayı sonuna kadar yapılacaktır.

Mayıs ayından itibaren Çerkeş Meslek Yüksekokulunun ve Yeni açılacak olan Endüstriyel Cam ve Seramik Programının tanıtımı için Çerkeş ve Çevresindeki ilçeler başta olmak üzere Liseler ziyaret edilerek tanıtımlar yapılacak.

Çerkeş Meslek Yüksekokulu gelecek yıllarda Seramik-Granit-Cam, Hayvancılık ve Süt üretimi alanında İş Dünyası–Meslek Yüksekokulu İşbirliği modelinin en iyi uygulandığı Model Meslek Yüksekokullarından birisi olmayı hedeflemektedir.


Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:

Fotoğraf:ETLER :

Su Borularından Müzik Aleti Yaptılar
Çerkeş’te Çerkeş Namık Kemal Ortaokulu Su Borularından Müzik Aleti Yaptı

Çerkeş, 23 Nisan Kutlamaları
Çerkeş, 23 Nisan 2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamları

Çerkeş TÜBİTAK 4006 Fuarı
Arılar Bizim İçin Geziyor Çerkeş TÜBİTAK 4006 Fuarı

Çerkeş’te Eğitimde Dünya Renkleri
Öğrenmeleri kalıcı hale getirebilmek için Dünya Renkleri Projesi

Sopacı'nın Annesi Son Yolculuğuna Uğurlandı
Çerkeş Belediye Başkan Sopacı’nın Annesi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Federasyondan Kaymakama Hayırlı Olsun Ziyareti
Çankırı Çerkeş Federasyon Kaymakam Güngör e Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Çankırı Çerkeş’te muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi
Çankırı Çerkeş’te Vali Aktaş Başkanlığında muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi

Vali Aktaş, Çerkeş’te Ziyaretlerde Bulundu
Vali Hamdi Bilge Aktaş , Çankırı Çerkeş Kaymakamlığını ve Belediyesi’ni ziyaret etti

Kendi Kazdığı Çukura Düştü
Çankırı’nın Çerkeş İlçesinde Vatandaş Kendi Kazdığı Çukura Düştü

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AYÇankırı haberleri 0

  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com