0


Tarih: 24-04-2016 15:05 cerkes Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 7127 Defa Görüntülendi


0

Çerkeş Dernekler Federasyonu Düzenledi. Çerkeşliler Buluştu


Çerkeş Denekler Federasyonu tarafından Ankara/Pursaklar‘da düzenlenen ‘’Çerkeşliler Buluşuyor‘’ programı düzenlendi.

Programa Çerkeş Kaymakamı Cengiz ÜNSAL, Çankırı Milletvekili Hüseyin FİLİZ,  Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk ÇETİN, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SOPACI, Saçak Belediye Başkanı Ramazan YARIM, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem ÇİLTAŞ, Çerkeş Esnaf Sanatkar, Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin ERDOĞAN, Çerkeş Dernekler Federasyonu Başkanı  Durali KARAPINAR ve yönetim kurulu üyeleri, STK temsilcileri ve yaklaşık 1200 Çerkeşli, programın gerçekleştirildiği Asfor&Arus Balo Salonu İşletmecisi Çerkeşli işadamı Cemalettin ERCAN katıldı.

Akşam yemeği sonrasında Kutlu Doğum Haftası münasebeti ve Aziz Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi. Saygı Duruşu‘nda bulunulup İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Çerkeş Dernekler Federasyonu Başkanı Durali KARAPINAR açılış konuşmasını yaptı. Kaymakamı Cengiz ÜNSAL katılımcılara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi.

Kaymakam Cengiz ÜNSAL  ‘’Çerkeş Dernekler Federasyonu‘nun düzenlemiş olduğu bu güzel organizasyonda sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Sivil Toplum Kuruluşları modern ülkelerin en önemli dinamiklerindendir. Bu güzel programa iştirakinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ‘’Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır‘’ hadis-i şerifinin en güzel tecellisini bugün burada görüyoruz. Gerek Çerkeş‘ten, gerek Çerkeşli olup Ankara‘da yaşayan yaklaşık 1200 kişi ile birlikte güzel bir organizasyonda yer alıyoruz.  Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin.

Değerli hemşehrilerim Çerkeş emin adımlarla geleceğe ilerlemektedir. İlçemizde ihtiyaç duyulan yatırım ve hizmetlerin yapımı aralıksız sürmektedir. Kaymakamlığımızca köylerimize 100.000 m2 kilitli parke, 75 km sati asfalt kaplama, 150 km stabilize yol yapım çalışmasını gerçekleştirdik. Bu yıl Kabak grup yolunun 7 km‘lik kısmında sıcak  asfalt çalışması yapılacaktır. İçme suyu problemi olan hemen hemen hiçbir köyümüz kalmamıştır. Köylerimizin %80‘inde kanalizasyon tesisimiz mevcut olup geri kalan kısmı da en kısa sürede tamamlanacaktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘ndan temin ettiğimiz çöp kamyonu ile köylerimizde katı atık ve çöplerin toplanması aralıksız devam etmektedir. Eğitim alanında ihtiyaç duyulan Çerkeş Anaokulu binası tamamlanarak hizmete girdi. Önümüzdeki yatırım programında yeni İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu Lisesi binalarının yapılması için çalışmalarımız devam etmektedir. Hazırlamış olduğumuz 300.000 TL bütçeli AB Projemiz ile 50 öğrencimiz Almanya‘da iki periyot halinde 15‘er günlük staj görmüştür. Çerkeş Meslek Yüksek Okulumuz‘un kuruluşu tamamlanmış olup, eğitim-öğretim faaliyetine geçecektir. İlçemiz kırmızı et üretim merkezi olma noktasında ciddi ivme kazandı. İlerleyen aşamalarda ilçemizde veterinerlik fakültesi kurulması yolunda çalışmalar hız kazanacaktır. Ayrıca ilçemizdeki okulların bahçelerine spor tesisleri yapmak için gerekli ödenek temin edilmiş olup kısa süre içerisinde yapım çalışmalarına başlanacaktır. Gençlik Merkezi binamızın yapımı devam etmektedir. Yeni hastane binamız tamamlanarak hizmete girmiştir. Toplum Sağlığı Merkezi binasında tadilat yapılarak modern hale getirilmiştir. Çerkeş Organize Sanayi Bölgesi‘nin yatırımlarla dolması ile ilçemiz gelişim ve kalkınmasını sürdürecektir. Çerkeş Kaymakamlığı olarak belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Tüm bu  yatırım ve hizmetlerin İlçemize kazandırılmasında bize her zaman destek olan başta Sayın Valimiz Vahdettin ÖZCAN‘a ve Sayın Milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Çerkeşlileri seviyoruz, Çerkeşlilere hizmet etmekten büyük onur duyuyoruz.

Çok kıymetli hemşehrilerim 26-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara‘da Çankırı Tanıtım Günleri düzenlenecek ve biz de Kaymakamlık olarak belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla Çerkeş‘i en iyi şekilde bu organizasyonda temsil edeceğiz. Tanıtım günlerine tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz‘’ diyerek sözlerine son verdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler:

0

Ana Sayfa


Federasyondan Kaymakama Hayırlı Olsun Ziyareti - Çerkeş-haberleri - çankırı Çerkeş Kaymakamı servet günger, çerkeş federasyonu durali kurpınar, çerkeşbelediye başkanı hasan sopacı Federasyondan Kaymakama Hayırlı Olsun Ziyareti
Çankırı Çerkeş Federasyon Kaymakam Güngör e Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu

Çankırı Çerkeş’te muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi - - Çankırı Çerkeş’te muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi
Çankırı Çerkeş’te Vali Aktaş Başkanlığında muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi

Vali Aktaş, Çerkeş’te Ziyaretlerde Bulundu - - Vali Aktaş, Çerkeş’te Ziyaretlerde Bulundu
Vali Hamdi Bilge Aktaş , Çankırı Çerkeş Kaymakamlığını ve Belediyesi’ni ziyaret etti

Kendi Kazdığı Çukura Düştü - - Kendi Kazdığı Çukura Düştü
Çankırı’nın Çerkeş İlçesinde Vatandaş Kendi Kazdığı Çukura Düştü

Çarşı Merkezi Kanalizasyon İle Tanıştı - - Çarşı Merkezi Kanalizasyon İle Tanıştı
Belediyenin imkanlarıyla Kanalizasyon zor şartlarda yapılıyor

Çerkeş Kaymakamı Görevine Başladı - - Çerkeş Kaymakamı Görevine Başladı
Son Kararname İle Çankırı’nın Çerkeş İlçe Kaymakamlığına Atanan Güngör Göreve Başladı

Çerkeş Belediyesi Alt yapı Sorununu Çözüyor - - Çerkeş Belediyesi Alt yapı Sorununu Çözüyor
Çankırı’nın Çerkeş İlçesinde Alt Yapı Sorunlar Bir Bir Çözümleniyor

Çerkeş İlçesinde Festival Coşkusu - - Çerkeş İlçesinde Festival Coşkusu
Çankırı Çerkeş 13. Kültür Hayvancılık ve Bal Festivali 15000 e yakın vatandaşımızın katılımı ile gerçekleşti

Çerkeş Depremlerle Sallandı - - Çerkeş Depremlerle Sallandı
Çankırı Çerkeş İlçesi Depremlerle Salandı

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


regent cruises
  regent cruises - rssc
.

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Haber-reklam ajans sitesi© 2018