Projesi Başlangıç Toplantısı Yapıldı


Tarih: 10-10-2018 02:46 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 574 Defa Görüntülendi


Projesi Başlangıç Toplantısı Yapıldı


Teknolojiyle Matematik Öğretiyorum Projesi Başlangıç Toplantısı Yapıldı


31 Temmuz 2018 tarihinde, Erasmus+ Okul Eğitimi Programı Projeleri başvuru sonuçları açıklandı. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğü’nün KA101 Teknoloji ile Matematik Öğretiyorum (I Teach Maths with Technology) projesi kabul edilmiştir.
Kabul edilen bu projenin yerel ortakları Atatürk Ortaokulu, Hazım Dağlı Ortaokulu, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu; Yurtdışı ortakları ise Finlandiya, Almanya ve Hollanda’dır.
Projenin amacı, matematik ve teknolojinin iç içe olduğunu yaşayarak öğrenmek ve bu hususta yeni eğitim materyalleri oluşturarak ilimiz, ülkemiz ve Avrupa genelinde bu materyalleri kullanılır hale getirmek ve bilişim, matematik, İngilizce öğretmenleri için ortak bir çalışma imkanı sunmaktır.
Sözleşmesi imzalanan projenin başlangıç toplantısı müdürlüğümüz salonunda yapılmıştır. Yapılan bu toplantıya AB Projeler Biriminden sorumlu Şube Müdürü Orhan Kemal KARAKUŞ, yerel ortağımız olan okul müdürleri, AB Projeler Birimi proje uzmanları ve proje yazma ve yürütme ekibinden öğretmenler katılmıştır.
Yapılan bu toplantıda proje hakkında genel bilgi verilmiş, proje takvimi incelenmiş ve düzenlenmiş, yurtdışı ortaklar katılımcılara tanıtılmış, proje çıktıları katılımcılarla paylaşılmış ve genel hatlarıyla görev dağılımı yapılmış, mülakat tarihleri ve şekli görüşülmüştür


Etiketler:

Projesi Başlangıç Toplantısı Yapıldı  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com