Rektör Ayrancı' ya Anlamlı Ödül


Tarih: 24-09-2018 23:29 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1265 Defa Görüntülendi


Rektör Ayrancı' ya Anlamlı Ödül


Çankırı Karatekin Üniversite Rektörü Hasan Ayrancı’ya Anlamlı Ödül


Rektör Ayrancı: “Bu necip millete, elinizde bir yetki var da onu kullanmazsanız ve hizmet etmezseniz, bu büyük bir vebaldir.”
Her yıl geleneksel olarak “Hukuk ve Demokrasi Kurumu Derneği” tarafından verilmekte olan "Bülent Yurt Hukuk ve Demokrasi Ödülleri” düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
Türkiye'de hukukun ve demokrasinin gelişmesine katkı sağlamış kişi, kurum ve kuruluşlara ödüllerin verildiği törende, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı da ödüle layık görülen sayılı isimler arasında yer aldı.
Törenden sonra konuşan Ayrancı “Şahsıma ödül vermeyi değer bulan Hukuk ve Demokrasi Kurumu’na teşekkür ediyorum. Bu necip millete, elinizde bir yetki var da onu kullanmazsanız ve hizmet etmezseniz, bu büyük bir vebaldir. Bu bağlamda da devletimiz, elindeki bu yetkileri daha yetkin kullanabilmesi açısından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçerek hukuk devleti olma yolunda önemli adımlar attı. Hukuk Politikaları Kurulu kurulması gibi bazı yeni gelişmeler, özellikle biz hukukçular için, adaletin temini ve uygulanması bakımından geleceğe dair umut verici gelişmeler. Yeni sistemin hukuk açısından getirilerinin kamuoyu tarafından zamanla daha iyi idrak edileceğini düşünüyor ve bu süreçte böylesine önemli bir ödüle de layık görülmemden dolayı ayrıca mutluluk duyuyorum. ” dedi.
Törende, Rektör Ayrancı’nın yanı sıra; Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, gazeteci Ahmet Hakan Coşkun, Türkiye Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, Adalet Bakan Yardımcısı Selahattin Menteş, HSK Üyeleri Alp Arslan ve Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Hazine ve Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürü Hayrettin Kurt, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Teknik Direktör Bülent Uygun da ödüle layık görülenler arasında yer aldı.


Etiketler:

Rektör Ayrancı' ya Anlamlı Ödül  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com