Belediye Peyzaj Düzenlemelerini Değiştiriyor


Tarih: 11-09-2018 10:32 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1687 Defa Görüntülendi

Belediye Peyzaj Düzenlemelerini Değiştiriyor

Çankırı Belediyesi Peyzaj Düzenlemelerini Değiştiriyor
Çankırı Belediyesi şehir merkezinde bulunan orta refüj ve kavşaklardaki peyzaj uygulamalarını değiştirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü,  bu alanlarda çok fazla sulama ve sürekli bakım isteyen çimlerin yerine çalı grupları ile peyzaj düzenlemesi yapacak. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, bu uygulama sayesinde bitkilerin bakımında hem su tasarrufu yapacaklarını hem de peyzaj düzenlemelerinin sürekli yenilenmesine son vererek ekonomik fayda sağlayacaklarını kaydetti. 

Çankırı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü şehir merkezindeki peyzaj alanlarında çim kullanmayacağını açıkladı. Ekipler, peyzaj düzenlemeleri için çim yerine çalı grubu bitkiler ile peyzaj ve güzelleştirme çalışmaları gerçekleştirecek. Çankırı Belediyesi uygulama kapsamında fazla sulama gerektirmeyen ve mevsimsel dayanıklılığı fazla olan bitkiler kullanarak düzenleme yapacak. Uygulama, ekonomik olarak da fayda sağlayacak. 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com