Uyum Eğitimi Kapsamında Okullar Açıldı


Tarih: 10-09-2018 12:06 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2794 Defa Görüntülendi

Uyum Eğitimi Kapsamında Okullar Açıldı

Uyum İntibak Kapsamında Çankırı’da 1-5-9 Sınıf Öğrencileri Eğitime Başladı
Çankırı genelinde ana okulları  ile 1. , 5. Ve 9. Sınıf öğrencileri bu gün eğitime başladı.

Çankırı genelinde anaokulları hariç 5276 öğrenci Uyum İntibak kapsamında eğitime başladı.

İlimizde Bu yıl birinci sınıfa: 1417, Beşinci sınıfa 1683 ve Dokuzuncu sınıfa 2176 öğrenci okuyacak.

Her yıl olduğu gibi ilk defa okula giden öğrenciler kadar velilerde heyecanlıydı. Hatta da önce büyük çocuklarını okutanlar dahi aynı heyecanı yaşadılar.   
İlginç görüntülerde çıktı.

Süre:00:04- 00:48
Okul Müdürü Muzaffer Dereli Sınıf ve Öğetmen seçimlerinde hassasiyetin gösterildiğini ifade etti.
Dereli”Bu konuda gerekli hassasiyet gösteriliyor. Eğitim görülecek 10 öğretmenden birisine emanet edilecek. Şunu açık ve net olarak ifade ediyoruz ki. Öğretmenlerimizin 10 tanesi de gerçekten saygın  işini yapabilecek mesleğini çok güzel ircaa edebilecek nitelikli arkadaşlardır. Çocukların hepsi bizim çocuklarımız. Sizin Çocuklarınız. Bu ülkenin yavruları. Bizim bunlara ihtiyacımız var.”

Süre:01:13 – 01:41
Öğretmen: Seyfullah Karakaya”Bu sene dördüncü sınıftan birinci sınıfa başladım. Hepinize hayırlı uğurlu olsun. Pırıl pırıl çocuklar görüyorum.  Birinci sizin gibi aynı heyecanı bizde yaşıyoruz. İnşallah güzel bir dört sene geçiririz. Diyorum. Çocuklarımızda bizim gibi heyecanlı olduğu için. Tanışma yapacağız. Daha sonra sizleri dışarı alacağım.

Süre:02-14- 02:26
Öğretmen” Velilerimziile tanıştık dışarıya çıkaracağız.oyunlar boyama etkinlikleri ilk gün için tanışma. Beslenme programı yapacağız. Bu şekilde devam edeceğiz.

Süre:03:28-03:43
Öğrenci Velisi”Birinci sınıfa giden kızım var. Onu heyecanlı şekilde okula yazdırdım. Şuan 1. Sınıf da C sınıfında. İki tanede oğlum var. Daha öncede aynı heyecanı yaşadım. Ondan dolayı çok mutluyum. Hayırlı olur inşallah. Bütün çocuklarımız için birinci dönemimiz.

Süre:03:44
Gençlik Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci”Yeni eğitim öğretim yılının tüm velilerimizin ve tüm çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İkinci çocuğumu buraya kayıt ettim. Daha öncede bir çocuğum buraya geliyordu. Üçüncü sınıfa geçti. Güneş İlköğretim Olarak Çankırı olarak üst düzeyde bir eğitim sergilendiğine şahit olduk. Bundan  sonraki dönemde de inşallah çocuklarımızın eğitimi çok güzel şekilde olacağını umut ediyoruz.
Bizler  Gençlik Spor İl Müdürü olarak ta  ayrıca çocuklarımıza gençlerimize  tesislerimizde spor yaptırmanın  peşindeyiz. İnşallah bundan sonraki dönemde de Çankırı’da eğitim gören tüm çocukları tesislerimizde spor yaptıracağız. Tekrar yeni eğitim öğretim yılının tüm çocuklara hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Video Görüntüleri
 
Fotoğraflar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com