Milli Eğitim İl Danışma Kurulu Toplantısı Yaptı


Tarih: 04-09-2018 21:47 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1483 Defa Görüntülendi

Milli Eğitim İl Danışma Kurulu Toplantısı Yaptı

İl Milliî Eğitim Müdürlüğü İl Danışma Kurulu Toplantısı Yaptı
İl/ilçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nin 24. maddesi gereğince Valilik Birlik Salonunda, Vali Yardımcı Abdullah ASLANER başkanlığında İl Danışma Komisyonu toplandı.
Yapılan toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin AYKURT, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat ARI, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Halit TOSYALIOĞLU, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı, Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, sendika temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK tarafından, Millî Eğitim Müdürlüğüne ait bilgilerinin ve çalışmaların sunumunun yapıldığı toplantıda ilimizin eğitim çalışmaları tüm yönleriyle ele alındı. Toplantıda yapılan sunumda ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, sınav başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler tek tek paylaşıldı. İstatistiki verilerin ışığında ilimizin eğitim durumunun fiziki kapasite, sosyal aktiviteler ve birçok alanda ulusal düzeydeki başarı yönünde yükselme eğilimi gösterdiği gözlendi.
Vali Yardımcımız Abdullah ASLANER, yaptığı açıklamada; eğitimin Türkiye’nin en önemli ve önceliği itibariyle de herkesi ilgilendiren bir konu olduğunu, eğitimle ilgili her vatandaşın söyleyeceği bir sözün muhakkak olacağını söyledi. Ayrıca, Millî Eğitim Bakanlığının yılda iki defa bu toplantıyı yaparak paydaşların bir araya gelmesini ve eğitime yol gösterecek, ışık tutacak fikirler üretilmesini istediğini; bu durumun da eğitimle ilgili tüm paydaşlarımızın dile getireceği fikir ve önerilerin ne kadar önemsendiğini göstermesi bakımından değerli olduğunu belirtti.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK, konuşmasında; toplantıda eğitimle ilgili paydaşların tüm kategorilerinden temsilcilerin mevcut olduğunu belirtti. Ayrıca katılımcıların söyleyeceği fikirlerin Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından önemli olduğunu, bu açıdan da paylaşımcı bir toplantı olması dileğini belirtti. Ardından da Çankırı’daki eğitimle ilgili mevcut durumu gösterir sunumu yaparak eğitime katkı ve destek sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.
İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’ün sunumunun ardından tüm paydaşların katılımıyla paylaşımda bulunularak ortaya çıkan fikir ve öneriler kayıt altına alındı. Gelecek eğitim öğretim yılı için iyi dilek ve temenniler belirtilerek toplantı sona erdirildi.

 
 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com