İzciler Ilgaz Kampını Tamamladı


Tarih: 02-09-2018 14:02 Cankirispor Haberleri Muhabir: Kubilay  Bu haber: 1230 Defa Görüntülendi

İzciler Ilgaz Kampını Tamamladı

Serhat Gençlik Spor Ve İzcilik Kulübü Ilgaz Kampını Tamamladı
Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği ‘Bedence Sağlam Ahlakça Güzel Olmak İçin İzcilik Projesi’ kapsamında düzenlediği Ilgaz kampını tamamladı.

Çankırı’da güzel doğasıyla ziyaretçilerin hayran kaldığı Ilgaz ilçesindeki ‘Kadınçayırı’ mevkiinde kamplarını çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçiren izcilerin mutluluğu görülmeye değerdi. İzciler, dart, bocce, bilek güreşi, havalı tüfek ve geleneksel ok atışının yanında gece nöbetleri, doğa yürüyüşü, düzen kurma, el becerisi, izcilik düğümleri, izci marşları gibi birbirinden güzel sportif ve sosyal etkinliklerle Ilgaz yaz kampının tadını çıkardı.

İzciler, kendilerini topluluk karşısında ifade etme gibi özgüven becerileri kazandıklarını, doğal yaşamda nasıl hayatta kalabileceklerini,  kamp ateşi etrafında doyasıya eğlendiklerini, hepsi birbirinden güzel etkinliklerle dolu bir kamp geçirdiklerini ifade ederek kampın icra edilmesinde emeği geçen Sergenç Kulübü Başkanı ve proje koordinatörü Savaş AKTEPE’ye teşekkür etti.  

Proje koordinatörü AKTEPE, yaz kamplarının çok verimli geçtiğini ve yaklaşık bir yıldır çeşitli etkinliklerle süregelen ve Bakanlık tarafından desteklenen ‘Bedence Sağlam Ahlakça Güzel Olmak İçin İzcilik Projesi’nin bu kampla birlikte sonlandığını dile getirerek izciler adına proje kapsamında sunduğu imkânlardan dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.

 
 
 
 
 

 

 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com