30 Ağustos Zafer Bayramı  Tören Programı Gerçekleşti


Tarih: 30-08-2018 14:40 Genel Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2615 Defa Görüntülendi

30 Ağustos Zafer Bayramı Tören Programı Gerçekleşti

İlimizde 30 Ağustos Zafer Bayramı Tören Programı Gerçekleşti
Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Programa Vali Vekili Abdullah ASLANER, Garnizon Komutan Vekili Hv. Svn. Alb. Yusuf DİKER, Belediye Başkanı Hüseyin BOZ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Baro Başkanı Av. Erkan KÖROĞLU, Vali Yardımcısı Zeki KARACA, İl Emniyet Müdür Vekili Yüksel YAZICI, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır AYÇİÇEK, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, Askerî ve Mülkî Erkân, Daire Amirleri, Kamu Personeli, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunma programı saat 10.00’da Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulmasından sonra program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile sona erdi.
 
Anıt alanından sonra Valiliğe geçen protokol üyeleri, Askerî ve Mülkî Erkân, Kamu Personeli ve STK temsilcileri tebrik törenine katıldı. Vali Vekilimiz Abdullah ASLANER, Garnizon Komutan Vekili Hv. Svn. Alb. Yusuf DİKER, Belediye Başkanı Hüseyin BOZ ile birlikte Valilik Makamında tebrikleri kabul etti.
 
Tebriklerin kabulünden sonra Milli İrade Meydanında Zafer Bayramı kutlamalarına devam edildi. Programda ilk olarak Vali Vekili ASLANER, yanında Garnizon Komutan Vekili Yusuf DİKER ve Belediye Başkanı Hüseyin BOZ ile birlikte selamlama yaparak halkın bayramını kutladı.
 
Günün anlam ve önemini belirten konuşma ile başlayan kutlama programı, bir öğrenci tarafından Zafer Bayramı ile ilgili okunan şiir ile devam etti. Ardından Ahi Yâran Meclisinin Yâran Kültüründen kısa bir gösteri sundu. Program, Askerî birliklerin ve Gazilerin katıldığı geçit resminin ardından sona erdi.

Video Görntüleri

Fotoğraflar


 

 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com