Çerkeş Belediye Başkanı Hasan SopacıÇerkeş Bal Festivali Yoğun Katılımla Gerçekleşti


Tarih: 27-08-2018 13:01 cerkes Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1803 Defa Görüntülendi

Çerkeş Bal Festivali Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Çerkeş 14.Kültür Hayvancılık Ve Bal Festivali Yoğun Katılımla Gerçekleşti
Çankırı Çerkeş İlçemizde Çerkeş 14. Kültür Hayvancılık ve Bal Festivali  20.000'e yakın vatandaşımızın katılımı ile gerçekleşti. Çerkeş Kent Meydanı ve meydanın etrafı tamamıyla doldu taştı. Bölgenin en büyük festivalinde yaklaşık 20.000 vatandaşımız festival coşkusunu doyasıya yaşadı.

Saat 15:00 de Hükümet Konağı Önündeki Atatürk Anıtına, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı tarafından Festival Çelenginin koyulması ve Mehteran eşliğinde Kent Meydanına Festival yürüyüşü ile başlayan Festival, Çerkeş Kent meydanında gece saat 24:00 e kadar devam etti.

Çerkeş Kent Meydanına kurulan dev sahne de Çerkeş yöresel halk oyunları gösterisi, Çerkeş kına kutlamasının canlandırılması, Simental ırkı düve ve buzağı yarışmasında, Çerkeş Yemekleri yarışmasında ve dünyaca ünlü Çerkeş Balı yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi, Festival öncesi Çerkeş Belediyesi tarafından sünnet ettirilen çocuklara hediyelerinin verilmesi ve  halk yemeği ikramı ile son bulan gündüz etkinliklerinin ardından akşam saat 19:30 da festival konserinde Mustafa Taş ve Merve Özbey sahne aldı.  Konser sonunda 10 dakikalık havai fişek gösterisi yapıldı.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler:

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com