Çankırı ŞehitlikAslan Parçası Şehitlerimizle Bayramlaşmaya Geldik


Tarih: 20-08-2018 13:19 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2448 Defa Görüntülendi

Aslan Parçası Şehitlerimizle Bayramlaşmaya Geldik

Arife Günü Şehitlik Ziyaret Edildi. Şehitler İçin Kur'an-Kerim Okundu, Dualar Yapıldı
Ramazan Bayramı öncesinde Çankırı Vali Hamdi Bilge Aktaş ve il protokolü Çankırı Garnizon  şehitliğini ziyaret ettiler.
Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Bürhan Keleş  yaptığı duanın ardından Vali Hamdi Bilge Aktaş  ve il protokolü şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere gül bıraktı.
Vali Aktaş , kabir ziyaretine gelen şehit yakınlarının hatırını sordu bir süre onlarla sohbet edip istek ve taleplerinin olup olmadığını sordu.
Duygulu anlar yaşandı.
Çankırı Şehitlik Ziyaretine Vali Hamdi Bilge Aktaş, İl Garnizon Komutan Yardımcısı P. Alb. Oğuz Çiçek, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, daire müdürleri, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke Gaziler şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı..
Süre:00:00-00:19
Şehit Ailesi”Acısı ağır.Acısı Ağır insan duygulanıyor. Normal günler de de çok aranıyor. Allah sizlere ömür versin”
Süre:02:00- 03:09
Vali Hamdi Bilge Aktaş”Kurban bayramını yarin idrak edeceğiz.Yarin birinci . malum dört gün.
Bayramda bizim geleneğimizdir. Toplum olarak millet olarak. Mezarlıkları ziyaret ederiz. Yakınlarımızdan ailelerimizden ölmüşlerin mezarlarını ziyaret edip onlara dua ederiz.
Bu gün buradayız. Çünkü bütün şehitlerimiz şehit ailelerimiz bizim kendi ailelerimiz. Bizim kendi yakınlarımız.
Geleneğimizi ircaa etmek üzere kendi ailemizin fertlerini temsilen de bu şehitlikte tüm şehitlerimizin kabirlerini ziyaret etmeyi umuyoruz.
Hepsine Allah’tan rahmet diliyoruz. Yine hayatını kaybetmiş gazilerimize de rahmet diliyoruz. Hayatta olanlara da sağlık afiyet diliyoruz.
Bu günden de bütün milletimin de özellikle başta Çankırı’mızın olmak üzere bayramını tebrik ediyorum. Hayırlı günler diliyorum.

Süre:03:10-
Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke”Bu gün kurban bayramının arifesinde aziz şehitlerimizin bulunduğu Valilik şehitliğindeyiz. Şehitlerimizle bayramlaşmaya geldik. Onların bayramını kutladık.Vatanın bütünlüğü için şahadete koşan hayatının baharında bu vatan için kendilerini feda eden aslan parçaları ile bayramlaşmaya geldik.
 
Video Görüntüleri
 
Fotoğraflar

 
 
 
 
 
 
 
 

  
 Etiketler:

Çankırı Şehitlik

Çankırı Şehitlik 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com