Bilsem Ekibi Romanya da Uluslararası Festivale Katıldı


Tarih: 17-08-2018 14:06 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1877 Defa Görüntülendi

Bilsem Ekibi Romanya da Uluslararası Festivale Katıldı

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat MerkeziUluslararası Festivale Katıldı
Çankırı - Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi, Romanya Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen Erasmus+ Projeleri kapsamında Romanya’nın Targu Neamt kendinde düzenlenen “5. Ortaçağı Festivali”nde ülkemiz ve ilimizi temsil ettiler. Polonya, Hırvatistan ve Yunanistan ve birçok ülkelerin katılım sağladığı festivalde, , yerel kostümlerimizi, danslarımızı, ezgilerimiz ve yiyeceklerimizi sergileyen ekip, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Mevlana hazretlerinin mesnevi adlı eserinden, Nasreddin Hoca hikayelerden kesitler sergileyen ekip, organizatör kuruluşun da takdirini kazandı.
AB Proje koordinatörü Elif GENÇ, “Uluslararası bir festivalde ülkemizi tanıtma imkânı bulabildiğimiz için son derece gururluyuz. Her Yurtdışı hareketlilik özenli çalışma ister, ancak Romanya hareketliliğimiz ülkemizi doğrudan temsil edeceğimiz bir ziyaret olması bakımından ayrıca hassasiyet gerektirdi” dedi.
Kurum Müdürü Murat ÇAKMAK ise “Süreçte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Kültür Turizm Müdürlüğümüz ve Çankırı Yaran Derneğimizden gördüğümüz destekler için son derece minnettarız. Kurumumuza ülkemizi ve ilimizi temsil etme fırsatı veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com